Ont cihazinda lan isigi sönmesi

merhabalar 26,12,2023 tarihnden beri internetim kopup duruyor 14 dairelik apartmanda 6 kiside fiber var ve sadece bende bu sorun var aradigimda ise bölge genelinde ariza oldugu soyleniyor 9 gundur internetim yok ama sunu fark ettim cihazimda ont olanda lan isigi sonuyor pon isigi devamli aktif turktelekomla her gun kavga dovus ve TurkNet 'e gecmeye karar verdim ilk arizayi yaptirip mi geceyim modemden oldugunu dusunuyorum arizanin ama ilgilenmiyorlar genel ariza ver diyip bunu nasil ogrenebilirim

Selamlar @venom839, TurkNet ailesine geçiş yaptığınızda arıza süreçleriniz ile ekiplerimiz ilgilenecek. Yerel sağlayıcı ekiplerine bilgi aktaracak. Süreci hızlandırmak isterseniz bağlı olduğunuz yerel sağlayıcı bölge müdürlüğüne gitmeniz faydalı olacaktır. Sizleri TurkNet ailesinde görmekten mutluluk duyarız.

1 Beğeni

bir sorum daha olacak turktelekomda 100 mbit internet hizi aliyorum TurkNet gectigim taktirde bu hizda artma olurmu 100 mbit kadar destekliyor internetimi fiber birde modem olarak ne öneririsiniz bu kullandigim modem ile gecis yapmak istemiyorum

Merhaba ışık çok kısa aralıklarla yanıp sönüyorsa sorun yok fakat sönüp bekliyorsa ont modem arası bağlantıda sorun var. Ya kablodan veya iki cihazın birin,n ethernet portu arızalı.

Böyle bir sorun yaşadım. Eğer kablo sağlam ve ilk başta yanıp sonradan sönüyor ve modem arayüzünde LAN balantısı görünmüyorsa devre numaranızı iptal etmiş olabilirler. TurkNet’e geçişimin ilk aylarında geçen sene bu sıralar TT devre numaramı iptal etti ve yeni devre numarası atanmasını TurkNet istedi. Fakat TT bir türlü sorunu çözmedi ve hata var dedi süre attı. Bu böyle bir ay devam etti. Bir ay sonra şehir dışından gelip TT müdürlüğünde mühendis yardımıyla içgüzar TT çalışanlarına iş yaptırabilmiştim. Umarım sizinde başınıza böyle bir durum gelmez.

baska kisilere yardimci olmak amacli yaziyorum ont giren fiber kablo + güc kablosu + eternet kablosu birbirine yakin bir sekilde bantlamistim bantlari acip kablolari biribirinden ayirdim duzeldi anladigim kadar ile birbirine yakin olduklarindan dolayi sinyalizasyon bozuyorlardi bu tür sorun yasayan insanlar icin yardimci olabilicegini düsünüyorum ben internette 10 gundur bu sorunu cözmek icin ugrasiyorum.

ont cihaz üzerinde lan isigi 5 dakika boyunca yaniyor sonra 2 veya 3 dakika sonuyordu internette kopma oluyordu bu sekilde ariza yasayan kullanicilar icin elektrik kablosunu eternel kablosundan uzak tutmak gerekiyormus

1 Beğeni