Online Oyunlar İçin Modem Tavsiyesi

Merhaba;

Kablolu bağlantı olacak.

Wifi kalitesi çekim gücü hiç önemli değil olmasa bile olur çünkü wifi kullanılmayacak.

Kullanım amacı online oyunlarda mümkün olan en iyi stabil değerleri kullanabilmek.

Hazırda farklı bir iss sağlayıcısından aboneliğim var fakat ping ve net stabil olmadığından çok verimli değil.Oyunda ping düşük görünse bile çok fazla gecikme yaşanıyor.

Pandemiden önce bu durum yoktu,tahminim yoğun talebi karşılayamıyor.

Turknetin online oyunlarda düşük ping en iyi iss reklamı ,beni Türkneti denemeye teşvik etti.

Özetle kablolu bağlantı ile oyun için beni üzmeyecek bir modem tavsiyesi rica edeceğim .

Yardımız ve desteğiniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Keenetic Extra DSL kullanıyorum. Ping konusunda aşırı derecede memnunum.

1 Beğeni

Keenetic Extra Dsl i önerebilirim.

Keenetic Extra DSL öneririm.

Extra Dsl kullanıyor olmasam burası keenetic elemanlarıyla dolu diye düşünürdüm :smiley: Bir modemden herkes mi memnun olur. Bende memnunum, öneririm. Benim için tek soru işareti kısmı manuel olarak snr’yi 8 yerine daha aşağıya çekmem gerekiyor hattın tam son hızını alabilmem için. Onun haricinde ne kopma ne ping ne yavaşlama yaşıyorum. Cs Go sabit ping.

1 Beğeni

Extra dsl’de manuel snr değişebiliyordu galiba.

Elinizde modem varsa OpenWRT ile Mi Router 4A kullanmanızı öneririm.

1 Beğeni

Hocam merak ettiğim konu SNR değerleriyle hız yükseltebiliyorsunuz fakat hattın stabilitesi konusunda sorun oluyor mu? Ping artışı, paket kaybı vs. Yüksek snr ile hat daha stabil olur diye düşünüyorum deneyiminiz ne bu konuda?

Broadcom çipsetli modem öneririm yavaşlama hız kaybı olmaz crc hata üretmez.

Bende herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ping speedteste sabit 7 hep. Packet loss’ta yok hiç.

1 Beğeni

Hat stabilitesi sadece SNR ile bağlantılı değildir. Hat zayıflaması ve sinyal gücü de önemli bir etmendir. Bu bağlamda düşük SNR değerlerinde de stabil bağlantı sağlamak gayet tabi mümkün. Ben SNR 1’deyken de sabit (neredeyse) ms alıyorum 10’dayken de. Tabi ki bir diğer etmen de 5Ghz bandı yapılandırması ve çevresel faktörler. Kablolu bağlantı sağlayacaksanız bunlar önemsiz.

1 Beğeni

Anladım teşekkür ederim cevaplarınız için. Turknetin kendi verdiği modemi kullanıyorum kablolu olarak fakat bazen SNR 8 in altına iniyor 7.8 ya da 7.5 civarlarına. O civarlara indiği zaman CRC üretmeye başlıyor ve bazı zamanlar oyunlarda paket kaybı yaşıyorum. Modemi kapatıp açtığım zaman düzeliyor. Bu modemle ve diğer hat değerleriyle de alakalı o zaman sanırım.

1 Beğeni

Akıcı bir deneyim elde ediyorsanız takılmayın derim. Ya da snryi 10’a çekip öyle bir de deneyin

1 Beğeni