Online işlemler şifre sıfırlama

Online işlemler üzerinden defalarca şifreyi sıfırladım ve kopyala yapıştır ile şifreyi güncelledim.
Her seferinde şifre geçersiz oluyor.

18 Haneli ve içerisinde küçük - büyük harf , sayı ve özel karakter içeriyor.

Şifreyi haliyle buraya yazamıyorum ama mesaj yoluyla iletebilirim.

Örnek: Al134679 gibi ilk harfi büyük, sonra ki harf küçük olacak şekil de gerisi numaralar ile şifrelendirebilirsiniz.
Dün bazı kullanıcılar da sorun yaşanmış siz de durum nedir?

Şifreyi girdikten sonra tekrar şifre soruyor o bence yanlış :slight_smile: zaten şifreyi doğru giremesek o ekrana ulaşamayacağız. Bende yeni şifreyi soruyor diye yeni şifre giriyordum hatalı uyarısı alıp alıp duruyordum. Meğersem eski şifreyi sonra yeni şifreyi girmemiz gerekiyormuş şifre değiştirmek için :smiley:

Şifreyi manuel olarak girin ve giriş yapmadan önce aynı ekranda şifremi hatırla seçeneği var orayı işaretleyin.
Şifrenizi kabul etmemenin sebebi birkaç şey var öncelikle şu şekilde olacak
Aa1. Yani şifrenin içeriğinde 1 büyük 1 küçük 1 rakam 1 de noktalama işareti olacak ve ayrıca en az 6 hane olacak.

Şifre değiştirme kısmında farklı bir sorun var.
Aslında gayet basit ve standartlara uygun bir şifre giriyorum.

Şifre değiştirme başarılı ama tekrar giriş yapmayı denediğimde başarısız :slight_smile:

Direkt bir yetkili bana ulaşabilirse hata veren şifreyi atacağım. Ben tabi bu şifreyi yapmakta diretmiyorum , şifreyi farklı bir şey yaprak değiştirdim ama amacım hatayı raporlamak.

Hayır, kesin bir sonuç değil çünkü: yukarı da verdiğim örnek yani, noktalama işareti olmadan da şifresini kullanan var.

En mantıklısı bu şekilde şifrelemek yöntemidir. En sağlamı da budur. Ama bu demek değildir ki başkası senin yerine girmesin diye engeldir adam ne yapsın senin işlemlerini en fazla hakaret eder o da ip den bulunur baya bir ceza yer o ayrı konuda. Ama burda amaçlanan şey senin giriş yöntemlerinin güçlü bir şifreleme yöntemi ile korunmasıdır.

Tabi ki, en güvenlisi dediğiniz gibi fakat, dikkat ettiyseniz yukarı da “Şifrenizi kabul etmemenin sebebi birkaç şey var” gibisinden kesin bir tabir ile sıralamışsınız ben de noktalama işareti olmadan da kabul edilebileceğini yorumladım. :slight_smile:

Tmam dediğinizde bir seçenek ama olması gerektiği gibi denenirse en azından hataya meyil vermekten kurtulmuş olunur :smiley: