Online İşlemler Daha Güvenli Sisteme Geçmeli!

Arkadaşlar biliyorsunuz Türknet Online İşlemlere 6 haneli basit bir şifre ile giriliyor.
Bu da siber güvenlik açısından oldukça riskli… :scream:
Hackerların kolaylıkla hesaplara girebileceğini düşünüyorum.
Kimlik fotokopisi gibi önemli belgeler ve bilgilerimizin yer aldığı bu zayıf sisteme Türknet Bilişim ekibinin iyileştirme yapması gerekmektedir.

Online İşlemlerden şifre değişikliği yapmak istediğimizde;
werwewerwerwe
Yalnızca rakamdan oluşan 6 karakterli şifre oluşturabileceğimize dair uyarı çıkıyor ve şifremizi istediğimiz şekilde oluşturamıyoruz.

Bu güvenlik riskini ortadan kaldırmak için Harf, Sayı ve Özel Karakter kullanılarak en az 15 Haneli şifre oluşturabilmeliyiz.
Sistemin verdiği şifreyi isteyen herkes kendi kullanıcı panelinden değiştirebilmeli.!

BU KONUDA ANKETE KATILABİLİRSİNİZ…

Türknet OİM Şifresi Daha Güvenli Olmalı Mıdır?
  • Katılıyorum
  • Katılmıyorum
  • Kararsızım

0 oylayanlar

3 Beğeni

Bu kadar şeyin yapıldığı bir yerin 6 haneli şifreyle korunması çok saçma. 64 karakter’e kadar sınır genişletilip 2 kademeli güvenlik eklenmeli. Oim giriş yapınca Oim giriş yapıldı diye mail ve telefon’a bilgilendirme mesajı gelmeli.

-Kimlik ön arka ve imzalı belge resimleri belgelerde mevcut.
-Adres bilgisi faturada yazıyor.
-İp adresi.

4 Beğeni

Benim işime gelir zaten bütün şifrelerimi 64 karakterli karmaşık karakterlerden oluşturuyorum. Şifrelerim ne dolsa senkronize oluyor Chrome ile.

2 Beğeni

Ya aslında güvenli olabilmesi için Telefona gelen sms ile de giriş yapılabilmelidir. Bu şekilde 6 rakamla giriş bence çok riskli bir durum .

2 Beğeni

Bu önemli bir konu.
Gerekli güncellemeler yapılmalı… !

Gerekli çalışmalar yavaş yavaş yapılıyor.

4 Beğeni

Türknetten Gelen SMS:

Degerli TurkNet’li, ucuncu sahislar tarafindan musterilerimizle iletisime gecilerek, TurkNet Online Islemler sifresinin ve hesap bilgilerinin yenilendigine dair bilgi verildigini, kullanilan sifre ve diger bilgilerin de sozlu olarak talep edildigini ogrendik. TurkNet hicbir zaman kullanicilarindan Online Islemler sifresini, abone numarasini talep etmez. Bununla birlikte sizin talebiniz olmadan Online Islemler sifreniz yenilenmez. Bu bilgileri talep edenlere itibar etmeyiniz! B001

Güncelleme işlemi hızlandırılmalı.!

1 Beğeni

Evet senkronize şifreler güvenli olsa da ek bir güvenlik olarak two factor, sms önerisi yanında ek bir güvenlik seçeneği olarak kullanıcıya sunulabilir.

2 Beğeni

Katılıyorum, Sms’in yanında two factor olarak istediğimiz uygulamayı kullanma özgürlüğü de tanınmalı, bazı authenticator’larla sınırlandırılmamalı!

Ekstra olarak kayıtlı GSM numaramıza güvenlik kodu gelirse daha iyi olacaktır bizler için. Her girişte olmalı bence, bazı müşteriler “yahu bu nedir her girişte kod soruyorsun” diyebilir ama güvenlik için şart.

2 Beğeni

Teşekkürler TürkNet… :+1: :star_struck:
Şifre değişikliği güncellemesi yapılmış.


Bende değişiklik yapılmıyor hata veriyor sende sorun var mı şifre değiştirmede

Hayır sorun yok değiştirdim, çıkış yaptım ve yeni şifre ile giriş yaptım.