Online Görüşmelerde Sorun

Merhabalar 100 mbps vdsl kullanıyorum uzun senelerdir ilk test zamanlarından beri de ipv6 yı sorunsuz şekilde kullanıyorum. TurkNet VMG8623 modem ile birlikte gerek iptv gerek online oyunlarda bir sıkıntı veya ping sorunu da yaşamıyorum. Cep telefonum ile hız testi yaptığımda da 5g ile 90 üzerinde hız ve 7-8 civarı upload hızı alıyorum. Gelelim sorunumuza; Whatsapp, Google Meet, Signal gibi programlardan yaptığım sesli veya görüntülü görüşmelerde TurkNet’e bağlıyken sürekli yaklaşık 5 sn de bir takılma donma yaşıyorum bu donmalar bazen 1 saniye bazen 5 saniye sürüyor ama mutlaka donuyor. Dns değiştirdim modemi resetledim falan ama sonuç değişmiyor. Ne yapmam gerekiyor bilemedim. Görüşme yaparken wifi kapatıp normal mobil veriye geçtiğim gibi sorun çözülüyor.

Selamlar @Nuroxy, acaba WiFi’a bağlı tüm cihazlarda benzer sorun yaşanıyor mu? Eğer yalnızca sizin cihazınızda bu sorun yaşanıyor ise telefonunuzun WiFi bağdaştırıcısını da sıfırlamanızı tavsiye ediyorum. Bu da çözüm olmaz ise üretici firma kapsamlı bilgi verebilir.