Olması Gerekenden Yüksek Hız Alıyorum

Arkadaslar selamlar. Adresimdeki internet altyapısını sorguladıgımda 14-16 Mbps download - 6 mbps upload alabileceğim yazıyor ki ben download değerlerini cok normal buluyorum. Yıllardır böyleydi bu. Upload’da ise 6 değil 3 bile hic görmedim su ana kadar. Lakin son zamanlarda (modem değistirdim) 24-25 Mbps hız almaya basladım ve modemim de destekliyor bunu ama internet hızım arttıkca SNR değerim düstü ve benim bağlantım daha sık kopmaya basladı. Oturdugum bölgeye bir yatırım mı var, teknik calısma mı var ki benim hızım artıyor? Ya da bu artan hız neden stabil sekilde artmıyor? Anlayamıyorum. İnternetimin ara sıra kopmasına anlam veremiyorum.

Online işlemlerde, Teknik Bilgiler bölümünde “Fiziksel Durum” karşısında ne yazıyor?

Hat zayıflaması yüksek, iç hattınızı kontrol ettirmenizi öneririm.

Fiziksel Durum (VAE) KAPALI yazıyor hocam.

o zaman siz YAPA profili değiştirebilirsiniz aynı sayfanın en altından. Oyun, Standart veya Hızlı profiller var, Oyuna geçip deneyin, olmazsa standarta geçin.

Merhaba, profil YAPA modun da değilse VAE’nin kapalı olmasının nedenlerinden bir kaçı, bölgesel ve altyapısal çalışmalardan kaynaklı olabiliyor.
Evet, zayıflamanız da var eğer VAE modundaysanız Santral/Saha dolabı mesafenizi yazar mısınız?

1 Beğeni