Nvidia GeForce RTX 4070 Ti ekran kartının Türkiye fiyatı belli oldu

image

Nvidia, biraz sancılı geçen bir sürecin ardından yeni GeForce RTX 4070 Ti kartını tanıttı. Firma RTX 4070 Ti’ı 5 Ocak tarihinde tüm dünyada piyasaya sürecek. Oyuncular tarafından beklenen GeForce RTX 4070 Ti’ın Türkiye fiyatı ise 18.999 TL olarak açıklandı. Elbette üreticiye bağlı olarak bu fiyatta değişiklik görmemiz mümkün.

Haber kaynağı

rtx 3060ı 9500tlden(çok pahalıya almışım) aldığıma kıyasla 4070 ti sanki ucuz gibi geliyor ama fiyat olarak çok :smiley:

Bu fiyatlar 23-24 bin bandını görecektir. 18 bin gibi bir fiyata bulamayız bence bu kartları. Nvidia tavsiye edilen fiyat olarak yazıyor ama hiç bir zaman açıklanan fiyata kart göremiyoruz. Burası Türkiye. Medeline göre 30.000 üstü fiyatlar görmek te beni şaşırtmaz ki olacaktır da.

2 Beğeni

Aynı şeyi Xiaomi redmi note 11 serisi içinde yapılmıştı. Çıktığında ise o fiyatlarda satılıyordu gerçi burada farklı olan şey ekran kartlarını resmi olarak satan yer açıkçası yok ama muhtemelen hepsiburada amazon vb yerlerde bu fiyata satılacaktır. Ama bence bu fiyattan daha düşük fiyattan alıp satabilecek kişiler bence çıkacaktır. Rtx 4070 gelse daha çok alınabilir olacaktır ama o da ne zaman gelir belli değil.

Bu arada imla hataların fazla sırıtıyor.

SwiftKey klavye den vaz geçemiyorum. Hızlı yazmaya yardımcı oluyor ama arada saçma düzeltmeler yapıyor. Daha doğrusu düzgün yazdığımı bozuyor çoğu zaman.

Gboard i tavsiye ederim. :+1:t2:

1 Beğeni

Tr klavye denilen programı kullanıyorum. Tr klavye diye kişi yayınladı aynı ad ile
Screenshot_2023-01-05-16-00-25-614_com.android.chrome

MSI GeForce RTX 3070 Ti GAMING X TRIO 8G 256 Bit Ekran Kartı bu kartı 16 bin civarına almıştım zamanında. RTX 4070TI’ın 18’e satılması pek uygun olmuyor bu durumda.

Daha 3070 Ti alalı 6 ay oldu yeni çıkanlarla fiyatı düşünde anca alabildim.:smiley:

1 Beğeni

Ben 14k aldım :slight_smile:

Şimdi kontrol ettim 29 Mart 2022’de 17K’ya almışım ekran kartını :smiley: . Dediğiniz gibi daha ne oldu da bunlar yeni kart çıkardılar.