Notebook modemi görmüyor

Merhaba TurkNet fiber kullanıyorum ilk modemim tplink ex20v idi ne yaptıysam notebook modemi görmedi daha sonrasında servis gelerek modemi zte h3600 modeli ile değiştirdi fakat bu seferde bağlantıda kopma yavaşlama gibi sorunlarla karşılaştım 100mb’lık dosyaları indirmek saat sürüyordu bundan dolayı modemi tekrar değiştiler ve tekrar ex20v takıldı ve pc yine görmüyor modemi bilgisayarım toshiba sattelitte c855d-166 apartmanda ne kadar kablosuz varsa hepsini görüyor sadece benim evdeki modemi görmüyor pcden modemden kanal değiştirerek denemeler yaptım pcyi yeniden kurdum ama yok yardımcı olabilecek aynı sorunla karşılaşan varmk acaba

@tnetwork @moderators

Sadece leptop mu görmüyor yoksa bütün cihazlar mı görmüyor.

Varsayılan WPA2/3 karışık moddadır, şifreleme türünü sadece WPA2 olarak değiştirmeyi denediniz mı?

1 Beğeni

Hayır denemedim modemi hiç görmediği için ama önceki modemde de wpa2/psk idi

Evet sadece laptop görmüyor tv ve telefonlar bağlanıyor.bilgisayarda desek sıkıntı ama apartmandaki tüm wifileri görüyor.diyelimki adaptör eski olduğundan modemi görmüyor ama öncekide zte h3600 wifi 6 idi onu görüyordu

Wifiler tek mi gösteriyor çift mi ?
Tek wifi ağı gösteriyorsa 2,5g ve 5g olarak bölmen gerekiyor.
Eskiden telefonum tek 2,5 g gösterirdi.

İki türlüde denedim band birleştirip daha sonraayırıp

Bilgisayarınızın bu modemdeki wifiyi görmemesinin birkaç sebebi olabilir.

Bilgisayarınız 5 ghz wifi desteklemiyorda 5 ghz wifileri göremez, ayrıca 2.4 ghz okan wifiyide görmüyorsa, wifi kanalı 13 olunca bazı cihazlar wiyiyi görmeyebiliyor, 802.11 modu sadece ac veya ax olursa görmeyebilir bu modu karışık yapmanız gerekir.

Bilgisayarınız 5 ghz wifi desteklediği halde wifiyi görmüyorsa bazı cihazlar wifi 5 olur, yine 802.11 modu sadece ax te olursa görmez ve 5 ghz kanalı dfs kanalının üzerinde olursa yine cihazınız göremeyecektir.

Çok nadirde olsa bu gibi sıkıntılar wifi isminde türkçe karakter kullanmaktanda olabilir.

Zahmet olmazsa deneyin, o şekilde cevap verin.