Neden Yapılmış Olabilir?

Bunu gerçekten merak ediyorum ben 5 aydır her hafta kesinti olsa da türk net kullanıyordum kesintiler hiç önemli değil inanın ben TurkNet’e geçmeden önce ttnet abonesiydim yıllardır aktif bir port kullanıyorum. Bir arkadaş önerisiyle geçtim keşke geçmeseydim doktorlar diyor ya eş dost önerisiyle ilaç içmeyin diye aynı hesap eş dost önerisiyle internet alınmamalı neyse 27.06.2020’de internet gitti gene normal kesinti sandım ama 1 gün sürdü 28.06.2020’de destek kaydı oluşturdum 3 gün sonra beni aradılar ve yanlışlıkla telefon hattınızı kapattık dediler sormak istediğim şey de bu size yanlışlıkla telefon hattınızı kapattık ne demek? Bu nasıl yanlışlıkla olabilir ki? neyse hala internetsiz durumdayım ben sabırlı insanım bana dediler ki o aradıklarında size yeni telefon hattı satalım yoksa 2-3 hafta internetsiz kalırsınız bizde onayladık yaklaşık 16-17 gün sonra bana şunu yazdılar telefon hattını bağlamamız için port bulunamıyor o yüzden ister iptal edin ister bekleyin port gelene kadar
Sorularıma geleyim:

benim yıllardır aktif olan portumu kapatıp ne yapttılar?

Önceden her iss’den internet alabiliyorken portumu kapattıklarından beri hiç bir iss bana port olmadığı için internet vermiyor bunu kim telafi edecek?

Yıllardır aktif olan bir şirket nasıl olurda yanlışlıkla telefon hattını kapatabilir?

1 Beğeni

Turk telekomu aradım bilgi aldım önümüzdeki 180 gün içinde herhangi bir port sağlayamayacaklarını belirttiler 6 ay boyunca internetsiz kalacaksın diyorlar yani her şey turknette çalışan birinin hattımı yanlışlıkla kesmesi sonucu oldu ve elimde 2 seçenek var ya turkcell superbox alıcam 400 lira verecem her ay yada uydu net bağlatıp her ay 200 lira vereceğim komik olan olay şu ttnet’i 10 lira fazla ödüyorum diye bıraktım TurkNet’e geçtim şimdi ise ya 400 yada 200 ödeyeceğim helal olsun sana türk net süpersin.

1 Beğeni

Bunun için elimizdeki OİM yazışmaları ve hattın size kaç yıldır ait olduğunu gösteren evraklar ile kaymakamlıklarda yada adliyede bulunan Tüketici Hakem Heyetine maddi ve manevi olarak başvurun. Hatta Turkcell süperbox ın en pahalı tarifesini alın. Taa ki TurkNet mağduriyetinizi giderene kadar faturaların TurkNet e yansıtılmasını yani ödemesi şeklinde talep et. :wink:

Şaka yapmıyorum. Cidden bunu alabilirsin.

Faturaları TurkNet ödeyecek. Böyle bir karar çıkacağını sanmıyorum. Ama eğer ispat edebilir ise mahkeme yoluyla uğratıldığı zararı isteyebilir

1 Beğeni

Nasıl kentsel dönüşüm projesinde müteahhitler evleri yapılana kadar ev sahiplerine inşaat ne kadar sürerse kira yardımında bulunuyorsa bu da öyle bir durum. Bana ait olan portu başkasına verip beni mağdur et. Sonra port boşa çıkana kadar bekle. Beklerden de faturaları öde. Ödemek istemezsen iptal et. Beni mağdur et.

Bu arkadaş Tüketici hakem heyetine gitsin. Bunun gibi de emsal teşkil eden bir dava sunsun. Bak ne olur hep beraber görürüz.

Sözleşmeye göre aykırı bir durum varsa ve dediğiniz gibi emsal bir dava (ben bu zamana kadar duymadım) varsa olur dediğiniz. :roll_eyes:

Emsal değilse de yada yoksa da bu şekilde bir dava başlatarak emsal olabilir.

1 Beğeni