Neden benim hızım 1 mbps altında?

Merhaba, 19 kasımdan itibaren başlayan bu süreç artık giderek sıkıntılı bir hal almaya başladı.
Özet geçeyim, Son 9 gündür akşamları belli saatlerde internet hızım çok yavaşlıyor, ping değeri ise artıyordu. Ancak bu yavaşlama normal de aldığım (85-95 mbps) hız seviyelerinin yarısı kadarıydı ve çok fazla sorun etmiyordum. Son 4 gündür bu sorun iyice arttı ve akşamları aldığım hız 1-2 mbps ve altıydı.
İşin en ilginç tarafı ise bu yavaşlama öğleden sonra 15:00 ve gece 02:00 aralarıydı. Bu saatler dışında ani bir hız artışı ve ping değeri düşüşüyle karşılaşıyordum.

Bugün ise bu konuyu açma sebebiyeti veren olay, sabahtan beri internetimin 1 mbps altında olması. Bu sorunların ne zaman çözüleceğini hala bilmiyoruz, 19 Kasımda açtığım destek ticketı duruyor ve aynı benzer mesajlar atılıyor… bu soruna artık bir çözüm bulunması lazım yavaşlık olur da bu kadar mı olur?

Not: 19 Kasımdan önce sorun yoktu, genel olarak 85-95 mbps hız alabiliyordum.

Bu tip sorunların burada çözümü yok. Burası bir forum ve çözüm sağlayacak birileri bulunmuyor. Destek kaydınızı açarsınız ve sorunlarınızı fotoğraf ile destekleyerek belirtirsiniz.

Teşekkürler, ancak destek hiç bir işe yaramıyor boşu boşuna uğraşmasın diğer arkadaşlar diye yazıyorum. Bunun bir çözümü yok Türknet izin verirse paketiniz olan hızı alırsınız, istemezse benim gibi bir sayfayı 5 dk da yüklersiniz, hayatınız mahvolur.

Türk Net neden sizin hızınızı kısıtlasın ? açılan konuları bir gözden geçirin, yetkili birileri sorunun ne olduğunu, nasıl çözüleceğini ve ne kadar sürede çözüleceğini belirtiyor. Türkiye genelinde bir sorun var. Sadece Türk Net’te değil bölge bölge bütün sağlayıcılar da sorun var.

Çevremde ki diğer iss’lerin hiç birinde sorun yok. Ayrıca diğer konulara bakarsanız bazı kullanıcılarla aynı şeyi yaşıyorum. Belli saatler içerisinde internete girip, girememem nedir? nasıl açıklanır? yoğun olmayan saatlerde anormal bir hız artışım var, yoğun olan saatlerde ise anormal derece düşüş var. Bugün ise hiç yok.

Ayrıca ne kadar sürede çözüleceği belli değil. Cuma dendi, Cumartesi, Pazar dendi. Gün geçtikçe internetim daha da yavaşladı. Desteğe yazıyorsun cevap yok foruma yazıyorsun burası yetkili değil. Gerçekten sorunumuzu duyup çözebilecek kimse yok mu? bunu anlamıyorum.