Ne yapacacagını bilmeyen türknet

Ozan Bey, Merhaba değerleriniz gayet iyi. bu değerler ile 100 mpbs rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Sinyal zayıflaması her hangi bi durum yaratır mı yada kötü olan var mı

UpStream çıkış gücü seviyeniz eksi değer görmüş ama herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Dediğim gibi 100 mpbs pakete rahatlık ile geçiş yapabilirsiniz.

Ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz 35 mb le başladım az geldi 75 yaptım ama hızı alamıyorum hic en fazla 20 kablolu kablosuz fark etmiyo arıza jaydı bıraktım kac kere bu sabah TurkNet saha ekibi geldi birsey yok tesisatta dedi hatta direk santralden geliyo kablo sonra modeme ne yapayım yada ne yapabiliriz

Yok mu bir şey söyleyecek yol gösterecek

Bunun için herhangi bir arıza kaydı açtınız mı ?

100 mbps de tanımlı olsa saturasyon nedeniyle insanlar 100 mbps yi tam kullanamıyor bu aralar. Benimde fiber 100 mbps ama gün içinde nadiren 90 mbps falan görüyorum. Çoğu zaman 35 ile 50 mbps arası değişiyor.

Bende hiç cıkmıyor alalı 15 gün oldu ama 20 en fazla hic gecmedim bugun saha ekibi geldi degerler iyi dedi o kadar arıza bulamadı ne yapacagım bilmiyorum birsey söylese anlarım iyi diyor ortada birsey yok

Ozan Bey, değerlerin eksiye inmesi normal değil hız performans sorununuz yüksek ihtimalle bağlı bulunduğunuz port kaynaklı oluyor. Ariza kaydı açıp port geçişi talep edebilirsiniz.

Bende onu sordum TurkNet saha ekibi geldi bu eksi bundan olabilir dedi o yüzden sordum şimdi port talep edeyim tesekkürler bakalım ne olacak

Ozan Bey, eksi değerlerin genelde tek sorunu port oluyor. Yeni port talep edin yüksek ihtimalle geçiş sağlanacaktır.

1 Beğeni

Yani bana bu hız bu yüzden mi gelmiyo

Büyük ihtimalle bu yüzden zaten ekipler de size aynı cevabı vermiş.

24 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.