Ne Kadar Hız Alırım

Bu değerler ile ne kadar hız alabilirim. Daha önce hattımı online işlemlerden 100 mbps ye çektiğimde internetim gitmişti telekom ekipleri hattımın en fazla 50 yi kaldırdığını söyledi.

DSLAM kilidin var 100 den fazla alırsın.

Telekom ekipleri hattınız 100 ü kaldırmıyor diye 50 ye sabitlemişlerdi DSLAM kilidi dediğiniz durum bu mu?

Anladım teşekkür ederim cevaplarınız için. Daha önce 100 yaptığımda internetim gitmişti biraz endişeliyim bu konuda bakalım.

Anladım sanırım 35 de kalmam daha sağlıklı olacak +15 mbps için +10 TL şuan için çok da ilgimi çekmiyor. Sağolun cevap için.

Hattınız 75 i kaldırır fakat verilebilirlik Telekom tarafında herhangi bir nedenle 50 mbps de bırakılmış olabilir. Bir süre 35 mbps ile devam edebilirsiniz.

Yanlış bilgi. (20 karekter)

Adamın 20 snr var 10 snr feda etse 100 mb çok rahat alır.

Adam 35 mbit paket kullanıyor sende dslam kilidi uygulanmış diyorsun. Maksimum kapasitesi 88 görünüyor sen 100 alabilirsin diyorsun. Ayrıca hat zayıflama var 17.8 bunu hiç söylememişsin bile. Snr den bahsediyorsun herşey snr ile alakalı değil

Güzel kardeşim. adam 35 Mb kullanıyor olabilir. Maksimum kapasite 88 gösteriyor evet çünki hız kısıtlaması var o 88 değil 100 den daha fazla olması lazım. 20 snr var eğer dslam kilidi kaldırılırsa modem snr den feragat ederek max hız 100 Mb den fazla yapacaktır.

Yanlış bilgilendirme hocam. Altyapının desteklediği maksimum hız 88Mbps.

1 Beğeni

Hat 88 den fazla destekliyor. Snr düşürülerek max hız artırılabilir. Fakat hız kilidi olduğu için 88 den fazlasını vermiyor. İnternete yazıp arayın aynı sorunu yaşayan birçok insan var.

En basit örnek ben 75 Mb tam alabilmek için snr değerimi 8 den 6 ya indirdim. 1

50mbps alırsan kesilmeden alırsın. Fakat 88 mbps alman mümkün değil. 20 db snr margin 88mbps 'de 10 db nin altına düşer. Hattına 88 mbps tanımlı olur ama dsl bağlantın sürekli kopar. Sürekli ip değişip durursun. 75 'i de zorlayabilirsin. Modemin snr margin sabitleme özelliği varsa 75 mbps paket alıp hızı düşürerek 11 db snr margin e sabitlemeyi deneyebilirsin.

Bu değerler nasil peki ?

Daha 2 gün önce kaldırttım hattımdaki DSLAM kilidini. Alın bu da altyapı değerlerim. Sizin söylediğiniz gibi bir olay değil DSLAM kilidi.

Çok iyi değerler. Simetrik 80mbps internet almanız bile mümkün bu değerlerle. Ama download snr değeri sınırda belki 90 mbps zorlarsınız. Daha üstünde kopma olabilir.

1 Beğeni

Anlık kopmalar var bunu nasıl çözerim cat6 ile ankastreden modeme bağlı fakat sık sık kopmalar yaşanmakta vae kullanıyorum keşke simetri upload verseler :slight_smile:

Nasil kaldırabiliriz yazarmisin bende açtırmak isterim

Tuhaf ama hat zayıflamanız da yüksek snr değeriniz de yüksek altyapıyı bi elden geçirip hat zayıflamasını 0 a yaklaştırırsanız 100 görebilirsiniz