Ne kadar hız alabilirim

Merhaba, TurkNet e dün belgelerimi teslim ettim, bugün görüşme sağladım 48 saat içerisinde geçiş yapmış olacağım. Vodafone firmasında 50 MBPS’lik paket kullanıyorum lakin 15 MBPS hız alıyorum, hat değerlerini paylaşıyorum bu değerler ile TurkNet in vaad ettiği hızı alabilirmiyim (85MBPS)

Merhaba, değerler fena değil 90+ alabilirsiniz.

Peki teşekkür ederim, bu modem arayüzünde kanallar diye bir seçenek gördüm onları nasıl ayarlayabiliriz yani neye göre ?

96 ya kadar bence hız alabilirsiniz.
kanalları OTO seçin eğer farklı bir kanal seçmek isterseniz de genelde 6 yada 11 verimli çalışıyor. kanal değiştirip hız testi yaparak sizin için en iyi kanalı bulabilirsiniz. modemin çevresindeki diğer sinyaller hangi kanallarda yoğunluk var wifi test programları ile de görebilirsiniz. en boş kanaldan yayın yaptırabilirsiniz modeminize.

Bizim modemde kendisi 1 den 11 e kadar tüm sayıları seçmiş bütün kanalların seçili olması sorun yaratır mı?

Merhaba

100’e yakın alabilirsiniz tam belli olmaz ama yakın. 10 15 oynaya bilir veya tamda olabilir.

Modemde şuan 50 alıyorsunuz ama wifile 15 alıyorsanız 2.4 g le normal o hızları görmeniz. Daha iyi bi modemle wifi’de yüksek hızları alabilirsiniz

Bütçeyi çok zorlamayacak bir modem önerisi yaparmisiniz :slight_smile:

TurkNet verdiği modemi 12 ay faturaya ek olarak veya nakit olarak alabiliyorsunuz.

Şuan ki modem fiyatları uçmuş durumda aldığımız. 300 400 TL fiyatlardaki modemler neredeyse 1 k vurmuş durumda.

tüm sayıları seçmez onlar seçenekler ya siz bir tanesini seçersiniz yada otomatik modda bırakırsanız modem karar verir.

Keenetic Extra DSL çok iyi modem.

Modem ne kadar biliyor musunuz. Alabilecek durumda olmaya bilir.

ben öneri verdim sadece takdir kendisinin.

1 Beğeni

Önerilerim:

Keenetic omni

5g modeller.

TP link vr400 V3

Keenetic extra dsl

Asus ac750

Tenda v12