.ne hız alırım

selamler aşağıya bırakacağım hat değerlerine bakarak turknette alabileceğimiz max hız hakkında bilgi verebilir misiniz birde şu an 8 mbps paket tanımlı olmasına rağmen 2 5 arası hız alabiliyorum sebebi nedir hızımı yükseltmek istediğimde de altyapının desteklemediğini söylüyorlar ayrılmak isteyince yüksek taahhut cayma bedeli çıkıyor fakat bildiğim kadarıyla servis sağlayııcı taahhut edilen hızın ½75 ini vermek zorunda bu hız düşüklüğünü sebep göstererek cayma bedeli ödemeden en basit şekilde nasıl kurtulabiliriz acaba?

Vdsl porta geçmeden net bir tahmin yapmak zor 24 ay ise taahhüt cayma bedeli ödemeden cayma hakkınız var

1 Beğeni

Türk Telekom kalsa emin olun o bile çok.
Bizede aynısını dediler.banada TT 16 demişti şu an 55gibi türknetten alıyorum.
Türkneti arayın görüşün.vdsl destekliyor mu ögrenin.
Diger ISS lerden altyapımızı sorgulayın.santrale mesafenizi ögrenin.ortalama hızı gösterir yinede baglattıktan sonra sonuç çıkar.tahahüt olayında kolaylıklar dilerim

1 Beğeni

hocam altyapı var ama gözükmüyor birde vdsl porta geçiş için aradım boş port olmadığını söylediler paket yükseltsek yeterli olacaktı arkadaşıma ama paket de yükseltemedik

taahhut 24 ay fakat müşteri hizmetlerine bunu belirttiğimde bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar btk üzerinden şikayet oluşturucam ama çok uğraştırır mı diye bi çekinmiyor değilim vdsl için değil paket yükseltmek için aradım daha yüksek hızı altyapınız desteklemiyor dediler muhtemelen boş port yok.

BTK üzerinden şikayetinizi oluşturun cayma bedeli alınmayacaktır
Netspeed Altyapı Sorgulama - İnternet Altyapı ve Fiber Sorgulama Buradan sorgulama yapın boş port durumu gözüküyor yanılma payı var ama

1 Beğeni

Merhaba, ADSL de değerler mükemmel. Saha dolabı uzaklığı 100 metrenin altındadır diye tahmin ediyorum, zayıflama değerine göre. VDSL de 50mb rahat alırsınız, 75/100mb alırsınız. ADSL de TurkNet 16mb sorunsuz alırsın. 2-5mb alıyorsunuz, bakır altyapılar da 2-3mb kayıplar normaldir ama bir kablolu test paylaşır mısın?

bana ait değil şükür ki TurkNet kullanıyorum ben yarın gün içinde arkadaşıma söyler testi yollarım size:)

hiçbir altyapı sorgulama sitesinde altyapı gözükmüyor ama var ve internet kullanılıyor hatta t telekomu aradım altyapıdan onlarında haberi yok :smiley: altyapı talebinizi alalım size dönüş sağlarız diyorlar

Port olmadığından öyle gözüküyor olabilir aynısı bendede oluyor

ne yapmam gerekiyor siz nasıl çözdünüüz ya da çözebildiniz mi?

Çözüm tanıdık bulmaktan geçiyor :slight_smile: yoksa baya uğraşmak gerek müdürlüğe gidip talepte bulunman gerekiyor normal şartlarda tt müşterisi iken portu ayarlayın yoksa ayarlaması daha zor oluyor

tek sorun vodafone müşterisi arkadaş :frowning:

Oda biraz sıkıntı yaratır tt altyapısı üzerinden hizmet alıyorsa halledilir fakat uzun sürebilir boşa port düşmesini beklemeniz lazım diyecekler sizin biraz ısrar etmeniz gerekli tt müşterisi olmak isterseniz ertesi gün port açarlar size ama :slight_smile:

1 Beğeni

bi vodafone den kurtulayım btk kararıyla o süreçte magnet kullanırım sonrasında TurkNet bağlatırım artık

teşekkürler hocam uğraştırdım sizide

Rica ederim en kısa sürede çözülür sorununuz umarım :slight_smile:

1 Beğeni

hocam kablolu test istedim fakat sürekli kablosuz kullandıkları için kablo yokmuş evde ben gittiğimde ilgileneceğim o zaman atarım size yasaklardan sonra:)

Test ettiğiniz cihazın LAN sürücüleri güncel olması ve LAN kablosunu kontrol edip, öyle deneyin testi.

laptop yeni hocam sürücülerini de ben kurmuştum en güncel sürücüler zaten modem için ise yeni firmware gelmedi zaaten