Modemime gelen bilgiyle türk net bilgisi neden farklı

VDSL’e yeni geçtim modemime Ayarlar kısmından baktığımda 30 Megabite yakın hız alabiliceğim bilgisi yazıyor ama türk net tarafından sürekli sabit 18156 kbit/s sinyal gönderiliyor sebebi nedir acaba ?
Ev adresimede sitede 35 megabit veriliyor yazıyor

Sana O Bağlantının Gelme Sebebi Hızın Yükselirse SNR Margin Değerin Düşer Yani İnternetin Kopmalar Meydena Gelir , Bu Yüzden Türknet Bunu Görmüş Ve Hızı Düşürmüş , Veya Modemin Yapay Zekası Vardır SNR Margin Değerin 8 Altına Düşerse Otomatik Bağlantıyı Sınırlandırır.

Neden o zaman 35 megabit vereceğiz diyorlar ? Konu hakkında CİMER üzerinden bir şikayette bulunmalıyım sanırım beyanlar ve uygulananlar arasında ucurum var. Zaten adsl ile 16-17 megabit alıyodum bir sürü masraf yaptım yeni vdsl modem aldım ama aynı hız içinmiş demekki…

Aslında Bu Sorunu Çözebillirsin , Türknetin Sitesine Girin Ve Online İşlemler Kısmında Soldan " Teknik Destek Basın . " > Yardım Merkezine Basın Sonra > Arıza Seçeneğini Seçin > İnterneti Seçin Ve Arıza Sorgulaya Basın Oraya Buraya Yazdığınız Şeyi Yazın Ve 24 Saat Arası Size Geri Dönüş Yapılıp / TT İş Emri Gönderilcek Ve Kontrol İçin Gelcek Port Bozuksa Port Değiştirilir.

Ve Hat Değerleriniz Kötü > Bağlantı Kopuyor Ve Stabil Şekilde İnternet Alamıyorsunuz , Bunun İçin Ev İçi Tesisat Ve Port Değişcektir.

Screenshot_3
Screenshot_4

Daha önce zaten vdsl sinyali gelmiyor diye uğraştırdı Türknet destek baya. Telekom ekipleri arızayı düzeltip gitti düzelmiş hali bu malesef. Ev içi tesisat ve kutudan binaya kadar herhangi bir sorun olmadığını ekiplerde gelince kontrol etti test aletinden bende gördüm.
Destekten ulaştığımda alabileceğiniz en yüksek hız bu deyip kapatmış talebi arkadaş.

Onun Sebebi Uğraşmamış Çünkü Altyapınız Kötü TürkTelekom Cebini Eline Attıp " Saha Dolabı + Santreldeki Dslam Makineleri Değişmesi Gerekir " Bunları Yapsın İnternet Hızın 95 Mb/s Alırsın :slight_smile: Fiber Olmasa Bile Bakır Olsa Yine Allırsınız. Fiber Anlamı 100 Mb/s + Üstü Demek.

Bir kaç dakika önce modemi yeniden başlattım dB değerlerinde böyle oynama oldu. Enteresan şekilde ilk defa 20 üzeri görüyorum.

Evet mahallemizde fiber dolaplar değişecek yakında diye bilgilendirdiler ama T.Telekom’danda olsa yapamacağı bir durumu Ben 35 megabit veriyorum adresinize diye diyip ardından Telekomculardan dolayı veremiyorum denilmesi saçmalık. Madem verilmiyor araştırılıp bakılsın size veremeyeceğiz şuan için demelilerdi…

Screenshot_5
Gördüğün Gibi Snr Değeri Öbüründen Daha İyi Oldu. Ve Hız Yükseldi.

Bence Sana Önerim Ev İçi Tesisatı Hepsini Kaldır Sıfırdan " CAT6 Kablo " Veya Bakır Kablo " çek emin ol etkisi olcak böyle kalmaz bu. ( ev içi tesisat sorun olmasa bile hız artcak :slight_smile: )

Sanmıyorum, yan komşumuza yeni hat çekildi geçtiğimiz sene onların evinin tesisatı bina dışından geliyordu diye. Aynı değerlere sahibiz bir fark görmedim olsa orda olurdu.

Emin ol Değerler Aynı Değildir ; / > Öyle Bişey Varsa Mahalle Hepsinde Vardır ’ BTK İletin Mesajı E-devlet’ten TT İş Emri Vererek Kontrol Yapılır.