Modemimde görünen hat değeri hızını alamıyorum

VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 7 minutes

VDSL Port Details       Upstream         Downstream
           Line Rate:      8.250 Mbps       79.975 Mbps
Actual Net Data Rate:      8.191 Mbps       79.860 Mbps
      Trellis Coding:         ON                ON
          SNR Margin:       25.9 dB            9.6 dB
        Actual Delay:          0 ms              0 ms
      Transmit Power:        7.6 dBm          14.5 dBm
       Receive Power:       -5.1 dBm           3.6 dBm
          Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
   Total Attenuation:       12.8 dB           10.8 dB

Attainable Net Data Rate: 28.689 Mbps 85.933 Mbps
Arkadaşlar xdsl değerlerim bunlar kabloluda 73.75 download 7.75 upload alıyorum ama kablosuza geçtiğimde bu değerler çok düşüyor ve dalgalı oluyor bazen 40 lara çıkarken bazen 2 lere kadar düşüyor ama çoğunlukla 10-30 arası alıyorum. Müşteri hizmetleri bu sorun bizden kaynaklı değil diyor ne yapmam gerekiyor diyince de bilmiyoruz girdiğiniz telefona bağlı olabilir diyorlar. Türk telekomun modemini kullanıyorum ve eğer modemden kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız bana bir fiyat performans modemi önerebilir misiniz ? Evim 4 katlı ve 360m2 buna uygun hızlı bir modem ve her kata yetmese de çoğu kata yetecek kadar veya router de olur router önerilerinizi de bekliyorum. Ayrıca sanırım uploadım 20 lere kadar çıkabiliyorken neden 7 alıyorum ?

Bu dediklerinizden anlamıyorum da mümkünse link atabilir misiniz ?

Doğru sorun onlardan kaynaklı değil, elimizdeki modemden ve elinizdeki cihazdan kaynaklı

5ghz destekli modem / router almanız gerek, yani sadece modem / router in 5 GHz destekli olması yetmiyor. Bağlanacak cihazında 5ghz desteklemeli

Öyle ev mı olur :smiley: tüm apartman kullanıyorsunuz herhalde :smiley: siz mesh teknolojini araştırın, birden fazla cihaz almanız gerekecek çünkü.

TT altyapısında en fazla 8mbps verilebiliyor.

1 Beğeni

Teşekkür ederim bu dediğiniz modemi alınca kablosuzda da aynı hızlara ulaşabilecek miyim ? Bir de 5 ghz destekliyor mu ?

Peki 5 ghz desteklemesi yerine 2.4 ile aynı hızlara ulaşamaz mıyım ?

Dostum bir de apartman değil normal villa 7+1 ona yetecek şekilde istiyorum.

Elinizdeki modemin özelliğine ve elinizdeki telefonun wifi kartına bağlı…

İkisininde desteklemesi gerek, sadece biri yeterli değil

1 Beğeni

Biliyorum ama az önceki arkadaşın attığı modem ile 2.4 yapıp kablosuzda 60 70 alamaz mıyım ?

Telefonların hiçbirisi 5G desteklemiyor yani maalesef yapabileceğim bir şey yok.

Buradaki wifi 5 mi ?
Wi-Fi Kanalları
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Yani bu destekliyor mu ? Ve nereden anlayacağım yazdığımda googleye bitek 5G çıkıyor

Teşekkür ederim dostum o zaman Keenetic Extra DSL (KN-2111) bu modemden alıyorum ve zaten sadece 1.kattan çekmiyor 1 tane 2.kata router koysam her yerden çeker diye düşünüyorum sence ?

1 Beğeni

Elinizde hali hazırda sağlam bir modem varsa keenetic parasına 2 router alıp çekmeyen katlara yerleştirin hocam.

1 Beğeni

Dostum benim asıl sorunum heryerden çekmesi değil internetimin wifiden dahs düşük hız vermesi ama arkadaşlar modemden kaynaklı olduğunu söyledikleri için şuan çekim gücü yüksek bir modem arıyorum çünkü her türlü yeni modem alicagim :sweat_smile: yani demek istediğim elimdeki modem iyi değil.

Dostum eğer sen bu modemi alınca hızın yükselir diyorsan ben alırım bunu ondan sonra 1 tane de router alırım eğer yetmez ise 1 tane daha alırım. Bir de sence attığın modem mi zyxel vmg8623-t50b bu turknetin tavsiye ettiği modemi mi almalıyım ?

Tamam dostum çok teşekkür ederim son olarak desteklemeyen cihaz varsa 2.4 ile 5 i ayrı olarak oluşturabiliyor muyum ? Yani bir modem 2 ye ayrılıcak 5ghz ve 2.4 ghz olarak zyxel vmg8623-t50b bu attığım modeldeki gibi bir de attığınız bu wifiye uygun güzel bir router linki atabilir misiniz ?

Modem ve router’lar hakkında telegram destek grubundan bilgi ve destek alabilirsiniz.