Modeme Usb takıp dosya aktarımı

Merhaba modeme flash bellek takıp ona dosya atabiliyor muyum otg ile uzun sürüyor, yoksa modeme usb takmak sadece flash bellek içerisindeki dosyalara mı erişmeme yarıyor

1 Beğeni

Evet modeme dosya yükleyebilirsiniz. Fakat modeminizde bu dosya yüklemi ile ilgili bir ara yüz yoksa telefonunuza yükleyeceğiniz dosya uygulaması ile gerekli dosya aktarımını yapabilirsiniz. Firmware yükleme işlemi yapacak iseniz modemin usb belleğin içini görmesi yeterli.

2 Beğeni

Modemden dosya aktarımı yapmak için dlna teknolojisini kullanarak yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Ben bir tane Intel nuc koydum onun için. Modemden dosya transferi zulüm. Hem çok yavaş hem verimli olmuyor. Onun yerine raspberry veya nuc gibi bir küçük PC koyup nextcloud kullanabilirsiniz. Hem hızlı hem güvenli hem de dlna mevcut. Dlna işini minidlna kurarak yapıyorsunuz.

1 Beğeni

Video atmak için kullanacağım da android için önerdiğiniz bir uygulama vat mı

Modeme video mu atacaksınız? Modem üzerinden media server özelliği ile diğer cihazlar ile mi paylaşacaksınız?

1 Beğeni

Ben karantina sürecinde denedimde, modemdeki flaşa dosya atmak çok yavaş , bide sürekli hata veriyor.
Benim kullandığım zyxel vmg8623-t50b modemden modeme değişiklik olabilir.
Telefona otg ile flaş bağlayınca gayet hızlı çalışıyor.
Yine de denemek isterseniz ben program olarak xplore file mananger kullandım.
Ağ üzerinden 70 - 80 mb (~600mbit) hıza ulaşırken flaşa 1 - 2 mb hızla atıyordu.

1 Beğeni

hocam flash belleğe video aktarıp tvye takıp film izliyordum tvnin smart özelliği yok. Otg ile bayağı yavaş oluyordu ben de sanal şekilde usbye video atmak istedim filezilla uygulaması ile çözdüm saniyede 10-15mb civarı aktarım yapıyor teşekkür ederim

1 Beğeni

Sorunu çözdüğüne sevindim. İyi günler dilerim.

1 Beğeni

Kullandığınız modem nedir?

TT VC220 G3U modemi tplink marka

1 Beğeni