Modeme gelen hızı kullanamıyorum

Merhabalar, Modeme 26Mbs hız geliyor maksimum alabileceğim hızda 50Mbs olarak gözükmekte lakin bana gelen bu hızı ben ADSL olarak kullanabiliyorum. 16Mbs üzerine çıkamıyorum, ayriyeten modem VDSL olarak bağlanıyor. ADSL kurulum yaptığımda bağlantı kurmuyor, TurkNet sitesinde hizmetlerimde ADSL gözüküyor, teknik bilgilerde ADSL 22Mbs ve 6Mbs yükleme gözüküyor. Kafam çok karıştı destek taleplerini açıyorum hiçbir şekil ne beni anlıyorlar nede attığım hız testine bakıyorlar. Ne yapmam gerekiyor öneriniz nedir?

Hız testi(kablolu bağlantı): nPerf sonucum - Sonucunuz (3255722468585919) - nPerf.com
Teknik bilgiler;

Hizmetlerim;

Modem arayüzü;

Lütfen bana yardımcı olun. 27 gündür aldığım vdsl hizmeti artık alamıyorum. Ev tesisatını ve modemi değiştim. Yinede çözüm olmadı.

16Mbps paketi kullanıyorsunuz, paket değişikliği için destek kaydı açtınızmı? Hız profili güncellenmemiş sanki.

Açtım maalesef ki 4 gündür dönüş yapılmadı

Peki niye ısrarla destek ekibi 26Mbs geliyor diyor. Ben bu sorunları belirtiyorum okumadan cevap veriyorlar o zaman?

Port Vdsl olabilir fakat paketiniz 16 olduğu için üstüne çıkamıyorsunuz . Destek kaydınızda xdsl bilgileri var hangi hız profili görünüyor ?

Bundan mı bahsetmek istediniz acaba?
Screenshot_1

Buradaki değerlerin hiçbiri bana gelmiyor. nPerf sonucum - Sonucunuz (3255722468585919) - nPerf.com

Destek numarası: 33289030
Açılış Tarihi: 13.05.2020 13:40:59
tarihinden beri vdsl başvurum devam ediyor.

Paket değişikliği yapacaksın o kadar.

Yapmama rağmen dönüş yapmıyorlar, destek kaydına paketim adsl’de olabilir diyorum. TT taraflı sorun var deyip farklı kayıtlar açıyorlar. Okumadan ilerleme yapılıyor benim anladığım kadarıyla.

Paket değişikliği’de 4 gündür bekliyor, ne dönen nede işlemlere başladım diyen oldu.

Müşteri hizmetleri konusunda haklısın.

1- Dediğin gibi çözüm tam anlamıyla sağlanamıyor.
2- Keşke Türkçe kurallarına uyularak mesaj atılsa. Hani onlarda ne yazdığını okusa anlamayacak ama bizim anlamamızı bekliyorlar. Dediğim şey ingilizce terimler veya yazım hataları olsa bir şey demeyeceğim ama çok hatalı ve devrik üstüne devrik cümle kuruyorlar.

Sistemde adsl’de kaldığı için bu hıza ulaşamıyorsun sanırım.

Paket değişikliği sağlanınca sorunu çözülecek.

1 Beğeni

Bende bunu destek kayıtlarında dile getiriyorum. Lakin beni anlamıyorlar veya otomatik mesaj atıyorlar. Diyorum hani 26Mbs veriyorsunuz ama hizmetlerimde ADSL gözükmekte bilgisini vermeme rağmen TT ekibine arız kaydı açıyorlar.

İnşallah hayırlısıyla paket yükseltme kaydıma dönüş yaparlarsa sorun çözülecek gibi.

Sorun çok karmaşık değil aslında. Ama teoride paketiniz ADSL göründüğü için pratikte sorun yok gibi görünüyor. Ama olması gereken VDSL pakette 26 üstü almanız. Modeminizin hat modülasyonu dikkatimi çekti. VDSL 2 cpe nedir? Otomatik seçilebiliyor mu?

Modem kurulumunu vdsl ve adsl olarak otomatik algılayarak kurulum yapıyor. Farklı modem ilede denedim vdsl gelip adsl hız alıyorum.

1 Beğeni