Modemden port açma

Merhaba öncelikle iyi günler dilerim bu gün türk nete geçiş yaptım ve modemim de server açmak için bir port açmak istiyorum türk nette bu işlemi gerçekleştirebilir miyim herhangi bir sorunla karşilaşırmiyim bundan önce millenicom muşterisiydim ve ne yaptıysam bu isteğimi gerçekleştiremedim bilgisi olan bir arkadaş beni bilgilendirirse sevinirim

CGNAT ip alırsan port açmak için statik ip alman gerekir. eğer ip adresinde sorun olmazsa port açabilirsin elbette.

Cgnat ip ne biraz beni bilgilendirebilirmisin zahmet olmazsa ve statik ip fiyatı hakkında bir bilgiye sahipsen beni ilede paylaşırsan sevinirim

Fiyatını oğrendim 12 tlymiş

Ne server’ı açmaya çalışıyorsunuz?

Darkcomet diye bir program kullanıyorum internet kafelerdeki gibi bir sistem

Sürekli açık bir pcdeki verilere erişmek adına kullacaksanız duckdns ile kullanabilirsiniz. Modeminiz keenetic ise onun üzerinden de erişim sağlamanız mümkün. İnternette biraz bakındım da ddns ile kullanılabiliyor sanırım yazılım. 1604 portunu mu açıyorsunuz?

Duckdns ayarlarıni yapıyorum 1604 portunu modemdende yapiyorum sonrasinda darkcoment adlı uygulmadanda port dinlemsini açıyorum ancak port kontrol sitesinden baktığımda port açık görünmüyor

Şu an bu ayarları millenicom üzerinden yapiyorum ve olmuyor 1 2 güne kadar TurkNet 'e geçicem acaba ondada sıkıntı yaşarmıyım

Önceden türktelekom kullanirken herhangi bir sorun yaşamıyordum

kullanmadığım bir program olduğu için net bir şey diyemiyorum ancak ben de bazı uygulamalar ve cihazlar için port yönlendirme kullanıyorum ve sıkıntısız hizmet alıyorum. Muhtemelen port ayarlarında kaçırdığınız bir nokta var.

Teşekkürler ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

1 Beğeni