Modem Wifi sorunu


Ben bu modemden aldım modemin Lan bağlantısı gayet başarılı ama Wi-Fi bir oda dışında hiçbir yerde çekmiyor.Bunun ayarı var mı yoksa sorun modem kaynaklı mı?

Merhaba

Modemden kaynaklı, 2.4 G wifisi var, frekans 40 MHz olarak ayarla kanalı deneyerek bulman gerekiyor çünkü çevrede ki cihazlar etki edebiliyor, çekim kuvvetini en yükseğe al en fazla o kadar oluyor.

1 Beğeni

Bende öyle tahmin ettim zaten bu modemi ben ayrı olarak kullanıyorum TurkNet ikinci internetim için.Peki bunun daha çok çekmesi için ne yapabilirim balkonda ilken çok çekmiyor Router veya sinyal güçlendirici işe yarar mı?

TP link RE ürünlerine baka bilirisin. Keenetic RE ürünlerini kullananlar oldu da pek iyi değil, yazılım sorunu var sanırım.

5g bağlantısı istersen modem değişmek gerek yada kablolu 5g router alırsan iş yapar.

Şuan bu modem için tam olarak ne almam gerek link verebilir misiniz

Seçim senin modeme kablolu bağlayacaksın bir tanesini gerisi wifi’le mesh olarak bağlanıyor ve üçlü setleride var.

Daha uygun fiyatlı bir şeyler önerme şansınız var mı

Zaten routerlar en iyi wifisi olanlar 400 den başlıyor. Daha düşüğü 5g si olmayanlar sen bilirsin, marcury 100 150 gibi fark var.

MEsh sistemlere bakabilirsiniz elbette ancak biraz masraflı olabiliyor. Bunun haricinde mevcut cihazın yanına router olarak şöyle bir ürün olabilir. Çekim olarak en azından bir nebze işe yarayabilir ki çekim konusunda çok bilgim yok. En azından 5ghz desteği olan bir cihaz.

Bunun haricinde ax destekli routerlar da mevcut.

https://www.n11.com/urun/huawei-ax3-quad-core-wi-fi-6-plus-2976-mbps-kablosuz-router-1687795?magaza=mikroteliletisim&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

Balkonda 5ghz e ihtiyaç yoksa ve modem ile alacağınız router arasına ethernet kablosu çekebilirim diyorsanız uygun fiyatlı bir cihaz alıp balkonda da internet kullanabilirsiniz.