Modem veya router tavsiye?

Öneriniz için teşekkür ederim hocam.

1 Beğeni

Üzerine 50 daha koyup daha düzgün bir şey alın. :grinning::sunglasses:

2 Beğeni

:grinning_face_with_smiling_eyes: :grinning_face_with_smiling_eyes: :grinning_face_with_smiling_eyes:
Böyle üst üste eklersek 50 leri varya yakında 1k lık router aldırcaz =)

1 Beğeni

Aslında etrafta çok fazla wifi ağı yoksa n destekli router bile yeter. Hem de para cepte kalır.

1 Beğeni

Aslında ben ilerisini düşünerek yazdım onu. Çünkü ileride olur ya gigafiber alır en azından 300-500 lerde takılı kalmaz.
Portlarıda gigabit zaten. Çözüm çok da ama işte ilerisini de düşünmek lazım.

1 Beğeni

Çok ilerisini düşünmek gerekir ise bütçeyi zorlamak gerekiyor. Ayrıca fiber altyapı gelir ise cihazları sağlayıcı ücretsiz veriyor. Küçük bir wifi güçlendirici de iş görebilir. Evin durumu ve evde diğer kişilerin kullanım alışkanlıklarına göre düzenlenebilir. Ben sadece bu problem için yani evde diğer kullanıcıların sadece internet erişimi sağlamaları için yüksek miktarda ödeme yapılmasını Kendi açımdan doğru bulmuyorum. Gerçi router olabilecek 2 modem yedekte duruyor :grinning: ama evin dışında sayılabilecek bir konumda bir AP ile ev dışında da sorunsuz kullanıyorum… lan girişi olan AP yi Çin’den 35 TL civarı bir fiyata almıştım ihtiyaç olmamasına rağmen. Sorunsuz kullanıyorum bu küçük çin malı cihazı :grinning:

2 Beğeni

işte çin malı diyipte geçmemek lazım dimi :smiley: arkadaşlara duyrulur =)
Olabilir oda mantıklı ama şimdi o fiyata alamazsınız.
En ucuzu 80 TL zaten o da 2,4g 300 Mbps bir repeater oluyor.

2 Beğeni

Hocam tabii ki almışken iyisini almak daha mantıklı. 3 5 link atarsanız en azından bu kararı vermem daha kolay olur :smiley:

1 Beğeni

Zaten repeater dediğimiz cihaz hızın tamamını vermiyor kayıp gözle görülür derecede fazla olur. Bu da pinge neden olabilir. Ben denemedim ihtiyacım yok. Tamam benim modem çok özellikli olmayabilir ama evin çekmediği köşesi yok. Hatta kapının önünden de çekiyor üstelik 2.ci kattayım ve modem salonda arada 2 duvar var kapının önüne.

1 Beğeni

Çin malları ve Xiaomi bizim her şeyimiz hocam ya :smiley:
Şahsen son 2 telefonum yurtdışı kayıtlı Xiaomi gayette memnunum

Benim telin ekranını ben 3 sefer kırdım =)
Ama ben telefoncuya vermedim kendim değiştim ekranı.
Bu hafta 4.cü ekranı alıcam ve son olacak. Yeni bir cihaz alıp öyle devam edeceğim.
Ama dediğim gibi XİAOMİ :crown:

1 Beğeni

Evdekiler için sorun yok aslında. Modem koridor ucunda duruyor ben de koridorun en sonundayim. Biraz uzun mesafe. Birden hız 20lere düşüyor wifide. Bu aralar telefon ile geForce now ile oyun oynama merakim oluştu. Bunun için iyi bir internet gerekiyor. Hazır odamda da ethernet kablosu varken direkt router alıp bu sorunu cozeyim diye düşündüm. Sadece tek odaya yetecek bir şey arıyorum kısacası. Ping sorunu yasamasam hızı da 80 90 verse yeter zaten :smiley:

Kesinlikle öyle hocam. Tabii ki sorunları oluyor ama fiyatı düşünürsek bu sorunlar hiç kalır. Hemde Xiaomi sayesinde bir çok şey öğreniyoruz. Çevremde bir çok kişi garantisiz olduğu için ekranını kendi değiştiriyor veya imei kendi atıyor :smiley:

Örneğin ilk ekran değişimim 80 tl ye mal oldu. Ama özelliklerine bakarak kıyasladığım cihazların o zamanlar ekranları 200 tl den değişiyordu. Şimdi ise Xiaomi redmi 4x ekranı 150 TL =)
Biz şuna aldanıyoruz toplumun çoğunluğu olarak bir marka eğer yıllardır varsa her zaman iyidir.
Aslında çoğunlukla öyle değil. Nedense şu Samsung u örnek alalım. Her sene model çıkarıyor.
Ne gerek var ki? 2 sene de 1 tane çıkar ama çıktığı zamanda ortalık karışsın.
Telefona ram koyuyor ddr3 ram. Xiaomi de ddr4. İşlemci koyuyor 4 çekirdek Xiaomi de 8 çekirdek.
Kıyaslamayı ben parasal yönden yapıyorum. isp leri örnek verelim download kısmı artarken neden upload kısmı 8 de kalır ? Maliyet mi artar hayır. Adam yayın mı açıyor açsın ver 50 up bak adam bir daha arıza diye kapını açıyor mu. Yada misal ping düşürmek için çalışma başlat TurkNet gibi gör bak ne güzel tepki toplarsın.
Modem alırken yada router alırken mimu olacak. Sonra özellikle 5Ghz bandı 1gbit ve üzeri olacak.
Birçok cihazı bağladığında darboğaz yapmicak.

1 Beğeni

Youtube de videoları var hem bütçenin de altında.
https://www.n11.com/urun/xiaomi-mi-giga-version-mi-4a-ac1200-1200-mbps-5-ghz-cift-band-router-1051457?magaza=btb

2 Beğeni

O da bir çözüm tabiki ama işte arasında farklar var. Hemde baya fark var.

1 Beğeni