Modem Uygun Hızda Buluşmuyor

Selam

80Mbps altyapıma alabileceğim maksimum hızı almak için 100Mbps’a kadar hat tanımlandı 12Mbps download alıyorum. Santral çıkış gücü 65 Download 8 Upload… Upload konusunda 8’in 7’si geliyor orada sorun yok ama Download rezalet resmen. 65’in kayıplı hali ile 45-50 gelmesi lazım en az

Destek kaydı açın gereken işlem yapılacaktır. Birde hat değerlerinizi ekleyebilirmisiniz?

1 Beğeni

Kayıt açtım buraya yazmadan önce TT ekipleri geçen ay gelip altyapımı komple yenilediler.

Merhaba, Saha dolabı mesafeniz kaç metre? Görünüşe göre max 53mb kaldırıyor ve zaten sınıra yakın bir şekil de kullanmışsınız fakat, yine de 46mb tanımdan 12mb alıyorsunuz, kablolu değil mi? hat sorgulaması 75/100mb gösteriyorsa değerler anormal.

• Splitter, DSL prizi özellikle ek varsa kaldırın temasızlık, gevşek bağlantı sonucu hız düşmeleri meydana gelebilmektedir. YAK1 ile ekleri onarabilirsiniz veya ankastre kablonuz uzunsa ucuna rj11 çakın ve modeme girişini sağlayın.
  • Ankastre bağlantılarını kontrol ettir duruma göre bağlantı/kablonu yenile (YAK1)
2 Beğeni

modemde.bi yanlislik yok ise 53 megabit sanirim yanlis gormediysem 35 meganiti sorunsuz kullanirsiniz bence

1 Beğeni

Bende de aynı sorun var alt yapı 129 mbps gözüküyor modem arayüzünde…ama biz rezalet 3 5 12 mbps

1 Beğeni

Cevap için teşekkürler. Bugün dışarıdan gelen telefon kablosunun ucunda ki eki kaldırıp direkt Jak makasım ile RJ11 çakacağım bağlantı direkt olacak. 2 metre de internet kablosu kestirip modeme direkt kablo ile bağlanacağım gelişmeleri buraya eklerim tekrar. Saha ekipleri modeme kadar 50’nin rahat gittiğini söylediler Dolapta bir yaramazlık yok uzaklık 100 metre kadar altyapı kontrolleri kapımın önüne kadar yapıldı.

100metre saha dolabı uzaklığında zayıflama değerleri yüksek. Peki, son durum nedir?

Ethernet ile bağlanmaya çalışıyorum ama bu sefer de tanımlanamayan ağ hatası aldım nasıl gidereceğim bilmiyorum biraz sinirlenmiş olabilirim :roll_eyes:

İşlemleri uyguladıysanız hat değerlerinizi görebilir miyiz?
Wifi de internet’e sorunsuz bağlanıyorsanız PC de sorun varsa:

• LAN ve driverlerini güncelleyin.
  • DNS, VPN kullanıyorsanız devre dışı bırakın.
  • Farklı bir Ethernet kablosu ile bağlanır mısınız?
    Redirecting
1 Beğeni

Kablomu değiştirip denedim. Artık modeme kablo ile bağlıyım, Gelmesi gereken 50 Mbps’in tamamını alabiliyorum konu uğraşlarım sonucu çözülmüştür ^^

Çözüldüğüne sevindim. :slight_smile:
İyi günler dilerim.

1 Beğeni