Modem sorunu bilgi

Merhaba gelen ekip kendi getirdiği modemi kurdu benim sahip oldugum keenetic modemi kurabilirmiyim acaba acil bilgi alabilirmiyim yapmam gereken nedir acaba

Merhaba,
Fiber kurulum için Keenetic extra kurarsan portları 100 mb olduğu için 95 alırsın. Hero modeli ise 1 giga portları olduğu için daha iyidir, yinede fiberde keenetic modemlerini kullana bilirsin.

Evet 95 olması yeterli yapmam gereken nedr diğer modemi cıkarıp keenetici baglayınca mesh sistemi kullandıgım için keenetic kurmam lazım

Modemin arkasındaki rj45 kablosunu keenetic portunun 4 yazan yere bağla modemin arkasındaki küçük düğmeden modeme reset attır ve yeniden kurulum sırasında sana seçenekler sunacaktır router seçeneğini seçebilirsin ve pppoe olarak kurulum yapman gerekiyor, türkçe olduğu için anlayacaksın. Bir yerde takılıp kalırsan resim atman yeterlidir.

Reset e gerek yok. Yapman gereken sırasıyla:

1. Ont den çıkan kabloyu herhangi bir lan portuna tak.

2. Modem arayüzünden ethernet sekmesine git ve hangi lan portuna kabloyu taktıysan o portu wan olarak işaretle.

3. Alt kısımda pppoe id , şifre ve Vlan id yi gir. İnternet gelecektir.

Ufak bir not : vlan id genelde 35 tır ancak farklı da olabilir. Tt nin verdiği cihaz içersinden kontrol edin.

1 Beğeni

Daha kolay olsun diye öyle yazdım, diğer türlü yerlerini anlayamaz diye düşündüm.

2 Beğeni

Tamam yarın sabah deneyecem inş olur olmazsa yazarım

Getirdikleri modem şifresi nerden ögrencez acaba

Modemin alt veya arka yüzünde bulunan etiket üzerinde bu bilgiler yer alıyor diye biliyorum :flushed:

Sıfırlayarak yaptım ama olmuyor baglantı keenetic modem ile ne yapmam lazım

Zor değil, yukarıda anlatmıştım takip etmenizi gereken adımları. Buna rağmen yapamıyorsanız keenetic müşteri hizmetlerini (0216 709 32 00) arayın. Anydesk ile bağlanıp hallederler 2 dk da

Bi şekilde bağlandım internet sekmesinde kablolu olan yere kullanıcı afı şifreyi yazdım baglandı sanırım fakat vdsl adsl olan yerede yazıyormuyuz aynı sekilde orayada yazdım ama herhangi bir kullanabilirlik yok sadece kablolu olan yermı dolduruyacaz acaba
resim

Ethernet ile bağlantı sağlamışsın zaten arka bağlantılar ethernetle oluyor, şuan internete giriyormu ?

1 Beğeni

Modemin içinde portları ayarlaya bileceğin yer var, hangi portu ont cihazından modeme bağlamak istersen onu (sağlayıcı) olarak seçmen gerekiyor.

1 Beğeni

Evet baglandım ongalde dal yazan yere herhangi birşey yazmaya hatta oraya gerek yok sanırım sadece ethernet yazan yerle işimiz bizim sanırım baska bi ayara gerek yok sanırım

1 Beğeni