Modem/Router Önerileri | Ev içi Gaming Network kurma

Evimimizde 2 tane bilgisayar var 7/24 oyun oynuyoruz. İstediğim şey tamamen hız ve sorun yaşanmaması
bana hangi modemi, modem ve routeri önerirsiniz?

Ben xiaomi 4a giga almayı düşünüyorum router olarak modem olarak da ne önerirsiniz 800 lira civarı

Merhaba, @Hwaan Mesh sistem istersen iki cihazın wifiler aynı olsun ona göre söyleyeyim. Evin içinde gezerken cihazlar wifi aracılıyla otomatik olarak dönüş yapacak.

yok gerek yok

1 Beğeni

Bende öyle demiştim sonradan bunaltıyor.

Xiaomi’nin çekim gücü konusunda bence çok yetersiz bir router olduğunu düşünüyorum.

Tplink router : AX10 - AX20 - AX23 - AX53
C80
Tplink modem : vr400 v3

Keenetic modem : Hero
Keenetic router lara bakabilirsin pek fazla bilmiyorum uygun oluyor hem mesh oluyor ax modelleri yoktur.

Ben toplam 1400 tl’ye istiyorum

Daha önceki baktığım cihazlar çok yükselmiş uygun sanıyorum. Performansa göre bu kadar yüksek fiyat olması saçma olmuş. AX53 fiyatı ile AC80 aynı fiyat olmaması lazım. Performansa bakarak fiyat vermeleri gerekiyorken iyice saçmalamışlar. AX daha pahalı AC daha ucuz olması gerekiyor.

@Hwaan gerçekten ucuz ürün olsun isterdim ama araştırıp bakınca iyice performansa göre fiyat koymamışlar. Parasına göre saçmalamışlar sana önereceğim cihazlar ne yazık ki ucuza koymamışlar. :confused:

bence eski modeminizin tüm extra özelliklerini wifi dahil kapatıp kablolu olarak hız testi yapar mısınız eğer tam hızı alabiliyorsanız 2 li mesh sistem alıp birini modemin yanına diğerini de bilgisayarınızın yanına kurarsınız olur biter mesh istemiyorsanız yine eski modeminizi söylediğim şekilde test edip kablosuzunu kapatarak yanına 1000 tl civarında alacağınız bir router koyarsınız extra modem masrafı yapmamış olursunuz ayrıca daha kaliteli bir router olur elinizde

modemim türktelekom modemi o yüzden modem istiyorum zaten

2 Beğeni