Modem önerisi GigaFiber için

Öncelikle herkese selamlar ben şuanda aktif olarak TurkNet VDSL kullanıcısıyım ve aktif olarak k
Extra DSL (KN-2111) TR modelini kullanmaktayım ve bu modem fiber destek sağlamıyormuş sizlerden modem önerisi isteyecektim gigafiber evime geldiği süreçte hangi modeme geçmeliyim hangisinde daha güzel hızlar ve daha düşük pingler alırım önerilerinizi yorumlarda bekliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan herkese

(bu modemin bir üst hali fiberi destkeliyormuş bu arada Extra DSL (KN-2112) olması lazım önerir misiniz?)
QoS ayarlamaları yapabileceğim bir modem istiyorum bu arada

Merhaba, Cihazlar düşük model olsa bile fİber destekliyor sadece modemin portları 100 mb olduğu için 95 mb kadar hız sağlıyor.

1 Beğeni

Peki çok teşekkür ederim yorumunuz için yakın zamanda inşallah binamda ki gigafiber kutusu aktif olacak bu süreçte de modem arayışı içindeyim gigafiber için bana önerebileceğiniz uygun ve güzel performans veren bir modem önerisi yapabilir misiniz

Fiber içi router almak daha iyidir. Cihazın hem vdsl hem fiber hem router olması daha çok maliyetli oluyor.

Yine keeneticten gitmek daha iyidir, Keenetic Extra menzil genişletici özelliği sayesinde mesh sistem kurabilirsin. Keenetic router modellerine bakabilirsin.

@kutaydogan22 en uygun router : keenetic sprinter , keenetic hopper

keenetic hopper - hem dsl - hem router modeli mevcuttur.
keenetic hopper dsl modelini alırsan 1 giga portlara sahip ve dsl - fiber - router olarak kullanabiliyorsun. Seçim senindir.

1 Beğeni