Modem Önerileriniz?

Evet gelen modemde internetim var.

Fakat kurmak istediğim modem tplink archer vr600 ac 2100 sorun bu modemi kuramamam

Modemin içindeki VLAD numarası değiş olabilir

Lütfen daha acık riva etsem nereye nasıl ve hangi değeri VLAD gireyim LÜTFEN acemi seviyesıne göre anlatırmosınız teşekürler

İnternete bağlanan cihazın markasını söyler misin.

Merhabalar, anlattığım şekilde yaptığınızda sorunsuz bir şekilde internete bağlanabilmeniz gerekiyor. Sorun yaşadığınız adımları yazıp hataların ekran görüntülerini gönderirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. İsterseniz modemi resetleyip sıfırdan kurulum yapmayı da deneyebilirsiniz.

resim

Bu bölümdeki VLAN Tag seçeneğine tik atıp hemen altına açılacak kutuya 35 değerini girmeniz gerekiyor.

Bu arada modemi resetldim sonuç aynı

Merhaba tüm işlemlerden sonra aldığım hata bu
Özgünüz internete bağlanmadınız lütfen internet servis sağlayıcı sağlayıcınıza danışın falan diye bir uyarı geliyor

Zte zxhn h3601 p diyebir model şu an takılı olan bu

Zte arayüzüne girip arayüz resmini atar mısın.

Bir ricamda PC de modem arayuzune girerken gpon zxyl modem arayuzune giriyor
Direk tplink arayüze girmiyor zyxel arayuzu otomatik geliyor ne yapmalı PC başında sıze giriş resmini atacam tşk.

Girişte verdiği hata bu

Anladım tamam bak şimdi gelişmiş seçeneklere gel ve sol sekmeden ağ yerine gir kurulumu manuel yapacağız.

TurkNet ADSL ve VDSL seçenekleri çıkmaması gerekiyor. Fiber olarak ayarlamalısın.
Sağ üste gelişmiş seçeneklere tıkla ve İşlem modu : Kablosuz router modu olarak ayarlamalısın.
Kendini yeniden başlatacaktır.

Ondan sonra kurulumu PPPOE olarak ayarlamalısın. k.a ve şifresi - vlad 35 olarak ayarlanmalı bu kadar.

Kablosuz router modu seçip kaydet ondan sonra kurulum yap

Hızlı kurulum yapma gelişmiş seçeneklerden kurulumu yap

Merhaba, Sorununuz çözüldüyse :white_check_mark: işaretleye bilirsiniz.