Modem öneri

Herkese iyi günler diliyorum. Dostlar ben şu an eski servis sağlayıcımdan aldığım modemi kullanıyorum. Ama artık günde 40 50 kez internet kesintisi yaşamaya başladım. Henüz daha 1.5 yıllık bir modem. Ancak bu sorunla alakalı eski servis sağlayıcıma ulaşmaya çalıştığımda hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Artık türknet müşterisi olduğum için ne telefonla ne başka bir yolla ulaşamadım. Sizlere sorum yeni alacağım modem konusunda olacak. Aktif olarak VDSL 35 mgbt internet kullanıyorum. Yaptığım araştırmalar sonucu iki modem arasında kaldım.

  1. Modem: Keenetic omni dsl n300
  2. Modem: Sadece TurkNet’lilere özel olan Zyxel VMG8623-T50B

Hangi modemi tavsiye edersiniz? Ayrıca sormak istediğim bir diğer soru, Türknetin sattığı bu modelin kaç yıl garantisi var? Olurda bir gün Türknet dışında başka bir sağlayıcıya geçersem modemde bir arıza olursa aynı sıkıntıyı yaşar mıyım? Bi kere ağzımız yandı bu konu benim için çok önemli. Sadece online işlemler üzerinden iletişime geçebiliyoruz olurda başka bir sağlayıcıya geçersem nasıl iletişime geçeceğim? Yine aynı sıkıntıyı yaşarım gibi geliyor. Sizler ne tavsiye edersiniz bu konuda? Max bütçe 400 tl

wmg 8623 3 yıl garantili olması gerekir sorun yaşamazsınız çünkü direk zyxel ile irtibat sağlıyorsunuz

Şu an kullandığım modemde Huawei marka ama sorun için aradığımda kendilerinin ilgilenmediğini, nereden aldıysam orayla iletişime geçmem söylendi. Hani aynı durum olmaması adına sizlere sordum. Eğer eminseniz kesinlikle wmg 8623 daha iyi bir modem. Onu seçerim. Teşekkürler.

TürkNet’in sizi mağdur edeceğini sanmam ki satın aldığınız modemler genellikle üzerinde yazan marka ilr bağlantılı olarak teknik destek alırlar. Keenetic modemlerden yana tercih yapabilirsiniz içiniz rshat olsun. VMG8623 içinse donanım olarak çok iyi olsa da yazılımsal yetenekleri çok zayıf bir modem. Ben tercih etmem şahsen.

Bütçenizi biraz daha zorlayıp 475 lira civarına Keenetic Extra DSL alarak 5Ghz ile geleceğe yatırım yapmanızı öneririm. Keenetic Telegram Grubuna dahil olarak da ikinci elde satan arkadaşlardan alabilme şansınız var satan olursa. Keenetic cihazların bildiğim kadarıyla 3 yıl garantisi var cihaz seri nosu kaydıyla beraber bu 4 yıla uzuyor ya da 2 den 3’e uzuyor emin değilim. Ama en kötü 3 yıl olarak garanti kapsamında cihazınızı kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

evet eminin zyxel in sayfasında nasıl göndereceğiniz yazıyor zaten :slight_smile:

1 Beğeni

@Kamilgurz Eğer elinizde iyi kötü vdsl bir modem varsa buna bir bakın derim. Ve Keenetic extra router alarak çok daha uygun fiyata iyi bir performans alabilirsiniz. Paranızda artar.

1 Beğeni

Tamamdır, teşekkür ederim.

1 Beğeni

Şu an elimde bozuk sayılabilecek bir modem ve videodaki router var. Hemen deniyorum. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bence 2 sinide alma broadcom cipsetli modem al

Marka model olarak önerebilir misiniz açıklama kısımlarında yazmıyor çoğunda

Dsl modülü çalışsa yeterli olacaktır. Köprü moduna alınca üzerindeki tüm yük kalkacağı için çok daha verimli ve tahat çalışır, ne sınma vs’de olmaz.

1 Beğeni

Önemli olan yazılım. Keenetic kurucuları eski yazılımcı olduğu için bu işi çok iyi yapıyorlar.
Tavsiyem önce bir Keenetic cihaz alın kullanın sonra karar verin. Ve daha sağlıklı tavsiyeler vermiş olursunuz bu sayede.

1 Beğeni

Broadcom işlemcili ve sizin fiyat bandınızdaki ürünlerin geneline çöp desem pek de yanlış konuşmuş olmam. 750TL üzerine çıkmadığınız sürece adam akıllı bir Broadcom işlemcili modem bakmanıza gerek yok. Yani araştırmanıza :slight_smile:

Edit: Router’ı besleyecek nitelikte bir modeminiz varsa Mi Router cihazlarına bakmanızı tavsiye ederim. R4A için OpenWRT kurulumunda yardımcı olurum.

2 Beğeni

https://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr400-ac-1200mbps-gigabit-portlu-one-mesh-destekli-ewan-vpn-usb-port-vdsl-adsl2-modem-router-pm-HB0000024HUW?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-ag-modem&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMIsfDn1Nv77gIVMEiRBR1wWAACEAAYASAAEgL3QPD_BwE

1 Beğeni

Bu paranın hakkını vermez.
Buna verilen paraya yazık.
Keenetic mediatek işlemci kullanıyor diye ön yargılı düşünmeyin.
Alın kullanın anlarsınız neden bu kadar çok satıyor ve tercih ediliyor.

1 Beğeni

Benim fikrim bu şekilde hocam saygılar broadcom islemci tam uyumlu çalışıyor dslam cihazlarla

2 Beğeni

Bağlı olduğunuz DSLAM’ın marka modelini söyleyebilir misiniz?

Huawei hg658c v2 model modeni kullanıyorum.

Fiyat olarak bütçeme uygun değil hocam 300 350 max 400 tl ye bir modem alabilirim şu an için öneriniz için yinede teşekkür ederim

1 Beğeni

Bu cihazı da düşüne bilirsin hocam 368 tl

https://www.hepsiburada.com/tenda-v1200-ac-1200-mbps-gigabit-port-wireless-vdsl-adsl-modem-router-pm-HB00000QB0X1?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-ag-modem&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMI6sHZ2uH77gIVVp_VCh1juAmWEAAYASAAEgKebPD_BwE