Modem kullanıcı bilgileriniz ve bağlantı adresi eşleşmeme sorunu

Yaklaşık olarak üç yıldır kullandığım internet bağlantım bu sabah itibariyle kesildi. Sabah yaşadığım kesinti ile birlikte PPP ışığım söndü. Destek talebi açmamın ardından teknik bir arızam bulunmadığını ve modemi resetleyerek yeniden kurulum yapmam istendi. 4 defa yeniden kurulum yaptım ve PPP ışığım şu an aktif ancak hala internete bağlanamıyorum. Ev ofis çalıştığım için çok zor bir durumdayım. Çözümü için ne yapmam gereklidir?

Benzer başlıkların altında faturanın ödenmemiş olabileceğine ilişkin yorumlar okudum. Bu zamana kadar ödenmemiş faturam bulunmamakta.

1 Beğeni

Yine de bir kontrol edin. Banka kaynaklı yada TurkNet sistem kaynaklı bir sorun olabilir. Dekontu fatura adımından açtığınız destek kaydına ekleyin

Söylediklerinizi uyguladım. Fakat forum’da açılan son başlıkların neredeyse tümü bu konu ile alakalı. Bu durumda, operasyonel bir hata olduğunu düşünüyorum. 2 gün oldu ama hala çözüm yok.

Bugün destek kaydına dönüş yapılır yada sorun için aksiyon alınır.

Uzun uğraşların sonucunda az önce internete yeniden bağlanadabildim. Müşteri temsilcisi sorun hakkında aradı ve bütün değerlerin üzerinden tek tek geçtik. Sonunda evime kadar gelen bağlantıda ve kullanıcı bilgilerimde bir sorun olmadığı üzerinde anlaştık. Farklı bir modem ile bağlanmayı denememi ve başarısız olduğum takdirde saha ekiplerini yönlendirebileceğini aktardı. Görüşmenin ardından ASUS N16 marka modemimin yazılımını güncelledim ve uzunca bir süre kapalı bıraktım. Ardından yeniden kurulum yaparak modemin DSL ışığını da kaybettim. 15 dakika kadar önce ise DSL ışığının geri gelmesi ile birlikte PPP ışığım yeniden yanmaya başladı ve şu an internete tekrar bağlanabiliyorum. Arka planda tam olarak ne yaşandığını bilemiyorum ancak sahada yaşanan bir gelişmenin kaynaklı olduğunu ve TurkNet ile TürkTelekom arasındaki bilgi akışında ciddi eksiklikler olduğunu düşünüyorum.

Telekom padişah, kral, sadrazam, başkan modunda olduğundan kendisinden hizmet alan ISS lere vatandaş gibi davranıyor :upside_down_face: