Modem kaynaklı internetim kopuyor

opera gx çok bana göre değil o kadar özelliği var fakat chrome a alışmışken neden değiştireyim

chrome eklentilerini de kullanabiliyorsun ayrıca. Sen bilirsin ben kaliteyi bir tık üste atman için öneri verdim yapıp yapmamak sana kalmış

ama şöyle bir durum var bu ayarların tamamını yaptım ve sabitlediğim ip adresini kaldırdım. sorunum düzeldi çok şükür. tahminimce ip sabitlememle alakalıydı. yardımınız için çok teşekkür ederim. bu ayarlar dışında modemin daha az yorulmasını sağlayacak ayarlar var mı? cihaz el değince yakacak kadar ısınıyor da

2 Beğeni

opera gx gerçekten çok başarılı bir tarayıcı bencede. sadece tek bir problemi var o da geç açılması

1 Beğeni

hocam benimkide çözüldü fakat galiba reset attığım için powerline adaptörler bozuldu yarın onları bi test edip tekrar yazacağım

1 Beğeni

resetlediğin için kullanıcı adı ve şifre gitti. ondan kesilmiş olabilir belki

benim powerline oldu teşekkürler

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Modemin ısınması ile alakalı birkaç önerim var aslında.
1.cisi Adaptör kaynaklı. Eğer yeterince stabil voltaj veya amper veremiyorsa zorlanır.
2.cisi Ağa bağlı olan cihazların birinde virüs olması sebebi ile trafiği zora sokarak modemin yorulmasına sebep olur. Veya biri ddos yada backdoor vs. vs. saldırı atıyorsa buda ısınma yapar. Sürekli olarak paket gönderdiği için yapar.
3.cüsü yanlış bir yapılandırma sonucu sunucu istemci arası iletişim daha karmaşık hale geldiğinden zorlama yapar.