Modem kaynaklı internetim kopuyor

modemden kaynaklı bir internet kopması yaşıyorum 10 20 dakika kullandıktan sonra hemen gidiyor modemin fişini çıkarıp geri taktığımda düzeliyor fakat yine 10 20 dakika sonra gidiyor

O zaman modemi değiştirin sorun kalmasın :slight_smile:

daha yeni aldık modemi

O zaman neden modem kaynaklı dediniz :ad

Hat değerleriniz nasıl ?

324 metre ve daha yeni kontrol ettirdik iç tesisatı türk net tarafından

fakat downstreamde hata çok fazla değil mi

ondan olabilir mi hata şeyinden

Tp linkte durum öyle. Bnede vr 300 kullanıyorum.
Nedeni en başta yazılım kaynaklı hatalı kodlamalar var.
Düzeltilebilecek bir hata değil.
ddwrt veya open wrt gibi three part yazılımlar da destek bir yazılım çıkarsa denicez de zor.

vr600 v3 kullanıyorum yazılımsal bu modemler problemli dediğiniz gibi

fakat snr margin değerlerim çok düşüyor 5.5 gibi bir değere düştü normalde olan 17 falandı

SNR değerinin düşmesinin nedeni muhtemelen sınıra yakın bir hız aldığınızdan veyahut esasen bu TP-Link modemlerde genel olarak yaşanan bir sorun da aynı zamanda. Ben de eski TP-Link modemimde bu tür bir sorun yaşıyordum, modemi değiştirince problem çözülmüştü.

Bu noktada sorun ya iç tesisat kaynaklı -ki kontrol edildi demişsiniz, kablo da ek/aşınma vb. problem falan da yoksa sorun yoktur herhalde- problem ya saha dolabındaki portunuzdan kaynaklı, saha dolabındaki trafiğe bağlı olarak maksimum alabileceğiniz değer sürekli değişiyor olabilir ve bundan ötürü de sınıra yaklaştıkça snr değerleriniz düşüyordur ve bunun sonucunda da kopmalar yaşıyorsunuzdur. Ya da dediğiniz gibi, modeminizde bir problem olabilir ancak ben zannetmiyorum. TP-Link’in hangi modemini kullanmaktasınız şu anda? Model ismi alabilir miyim?

w9960 kullanıyorum destek kaydı falan oluşturdum hattınızı kontrol edeceğiz dediler
sınıra yakın olsa eski modemde snr değerim 17 olmazdı

Siz yine de modeme gelen kabloyu kontrol edin. Modem tarafında ki rj11 soketini modeme güzelce oturtun. Kesinlikle iç tesisattan emin olun. Eğer bir sorun görmüyor iseniz tekrar TurkNet yerinde destek ekibi talep edin kontrol edilsin.

1 Beğeni

düzeltmenin bir yolu yok değil mi

daha yeni vr300 aldım 4k video izlerken video donuyor. bilgisayarın wifisini kapatıp açıyorum geliyor. garantiye göndersem bir çözüm olur mu acaba. ya da modem kaynaklı mı kesiyor onu da bilmiyorum

evet aynısı var bende daha yeni aldım modemi böyle birşey yaşıyorum garip

@keremslpci @melih1 benim öyle bir sorunum olmuyor ama 4k video izlerken doluyor demişsin ama modeme ulaşan hız nedir ?
4 k izleyebilmen için bilgisayarının ekran kartının desteklemesi lazım ve ekranının desteklemesi lazım.
Desteklemediği zaman donma yapar. izlersin ama donarak izlersin.
Birde şöyle bişey var windowsun ayarlarının da ince şekilde yapılı olması lazım ayrıca modeminde.
ben mesela tamam vr300 kullanıyorum ama modemi çok daha az kasacak tabiri caizse milimi milimine ayar yaptım.
Her hız için her ayar uygun değil.

hız 93 mbps pc ile ilgili bir problem de yok. modeme ne gibi ayarlar yaptınız paylaşır ve yardımcı olursanız sevinirim.

En başta bunu yapın.