Modem Kararlılık Ayarları, YAPA Profili Değişikliği Ve Hız Değerleri

Merhaba arkadaşlar bugün biraz modem kararlılık ayarlarıyla oynadım ve Yapa profilini Hızlı profil yaptım. Hat değerleri şöyle oldu sizce ne sıkıntı yaşarım yada yaşar mıyım?

Eski Hali :

Yeni Hali :

2.4 SNR çok düşük, kopma yaşarsınız bu değerle

evet araştırdım biraz 6 dB altında kopma yaşayacağım yazıyor heryerde fakat ilginç bir şekilde download denedim bir kaç kez video zorladım arka arkaya birsürü bişey açtım ama kopma yaşamadım

Ben 2.1 snr gördüm bi süre kullanılabiliyor ama sonradan ya bağlantı sağlanmıyor tüm ışıklar yandığı halde ya da hız çok düşük oluyor

şuanda download yapıyorum. 3.5MB/s ile indiriyor. arkada youtube şarkı açık 1080p ve sitelerde şuan hızlıca dolaşabiliyorum. 1 saattir modem aktif ama en ufak yavaşlama yada kopma yaşamadım. Daha uzun süreçlerde mi kopuyor acaba?

Evet bende öyle olmuştu bir gün sonrasında falan en fazla 2 gün falan o şekilde kullanabilmiştim. O değeri de ben kendim ayarlamamıştım aslında elektrik gidip geldiğinde kendiliğinden düşmüştü bi kere de 1lere kadar düştüğünü gördüm :joy:

deneyelim bakalım zarar gelmez heralde :smiley: . En kötü eski haline çeviririm modem ayarlarından. Keşke altyapıdaki kabloya zarar verecek bir gücü olsada altyapı değişse fiber gelse :smiley:

Keşke öyle olsa benim mahalleme 2-3 sene içinde gelecekmiş :sweat_smile:

dilekçe toplayıp verdiniz mi hiç?

Hayır telekom genel müdür yardımcısına mesaj attım sonra il müdürlüğünden arayıp bilgi verdiler

nerden ulaşıyoruz :smiley:

Yusuf kıraç twitter hesabından ulaşabilirsiniz ben çok çabuk bi şekilde cevap alacağımı beklemiyordum açıkçası

yazmıştım kendisine ama cevap alamadım :smiley:

Valla ben yazdım bir saat içinde dönüş yaptı 1-2 saat sonra da il müdürlüğünden aradılar :joy: mesai saati dışında olmasına rağmen

demekki sizin yazdığınız zaman çok kişi iletişime geçmemiş. Şimdi bir çok kişi yazıyorsa bakmıyordur :smiley:

Olabilir ama çoğu kişiye yardımcı oluyormuş zaten :slightly_smiling_face:

demekki beni beğenmedi :smiley:

1 Beğeni

Nedir son durum. Modemde ki Crc değerleri kaç saatte kaç oldu?

son durum bu şekilde hacam 23 saattir online diyor

1 Beğeni

Mükemmel :clap::clap::+1: (20 karakter)