Modem Işıklarının Sönme Sorunu

Merhabalar 3 hafta önce TurkNet’e geçtim. Bazı sorunlar oldu. Şu an anca çözülebildi. Aslında çözülüp çözülemediğini anlamadım. Modeme DSL kablosunu taktılar. Şu anda DSL ışığı sabit değil yanıp sönüyor ama arada sabitleniyor. Ve sabitlendiği içinde internet ışığı yanıyor ama bir 10 saniye sonra iki ışık da sönüp DSL ışığı yine aynı şekilde yanıp sönüyor. Bu neden oluyordur sizce? Modemden diye düşünüyorum. O yüzden servisine vereceğim ama eminde değilim. Dediğim gibi DSL ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyor 1 dk sonra falan sabitleniyor. DSL ışığı sabitlendiği için internet ışığı da yanıyor. 10 15 saniye 2 side yeşil yanıyor. Sonra birden ikisi de gidiyor. DSL ışığı yine yanıp sönmeye başlıyor. Bu döngüye girdi böyle. Modemden midir yoksa başka bir şeyden mi anlamadım. Bu arada modemimin markası ZyXEL VMG8623-T50B.

Işıkların yanıp sönmesi veri akışı olduğunu belirtir. Modeme bağlı tüm cihazların bağlantısını keserseniz veri akışı olmayınca ışıklar sabit yanacaktır. Modem ışıklarının sürekli yanıp sönmesi bir sorun değil aksine doğru çalıştığının göstergesidir

Eğer hattınızda kesinti yoksa kullanmaya devam edin yok kesinti oluyorsa TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden
Teknik & destek
Yardım merkezi
Arıza
Arıza sorgula
Adımlarını takip ederek
Duruma göre destek kaydı açın

Tanımlı hız fazla olduğu için Altyapı kaldırmıyor ve DSL sabitlenmiyor olabilir. Destek kaydı açın kontrol edilsin değerler

Hocam şuanda bağlı cihaz yok zaten sorun bağlı cihazda olsa neden arada dsl ışığı düzelip tekrar yanıp sönmeye başlasın

Hocam hız kaldırmasa dediğim gibi neden arada dsl sabitlenip internet ışığı yanıyor dediğiniz gibi olsa hiç sabit yanmaz

Yoğun kullanım olmayan saatlerde yeterli geliyor olabilir, yoğun kullanımda zayıflaması artıyor olabilir. Kayıt açarsanız kontrol ederler.

yok artık sorunun modemden olduğuna eminim modemi kapatıp açtım kablolarla oynadım düzeldi yandı ışık internet geldi 2 saat falan gitmedi bağlandım internete hız testi falan yaptım tam çekiyor 31 mbps hız görüyodum düzeldiğini düşündüm sonra ne olur ne olmaz diye modemi kapatıp açtım tekrar gitti dsl ışığı internet gelmedi modemde temassızlık sorunu kabloyu görmeme sorunu olabilirmi

1 Beğeni

Bunu da mümkün görünüyor

1 Beğeni