Modem Hat değerlerine göre hız alamıyorum

Ben sormayı unuttum yapadamısınız yoksa Vae de mi? kablonuzun dolaba yönelik gittiği yolu biliyor olabilirsiniz ama eğer yapada iseniz dolap ile bir ilginiz yok. Başvuru yaparken aktif altyapımızdasını şeklinde yazı varmıydı ? Yapada iseniz o hızları vermezler ama vae de iseniz alabilirsiniz. Umarım

TürkTelekom Altyapısı var.

Vae o zaman. Tamam yapa olmadığınız için extra paketi ile alırsınız.

Hat değerlerine göre 60-65 arası bir hız alabilirsin tahmini maksimum değeri alamazsınız bu hat değerleri ile

port’da sorun var gibi yan daire oturan arkadaşımın hat değerleri şöyle. kutular farklı ama onun biraz dağa fazla uzaklığı var gibi yanlış görmüyor isem. hatlarımız Vdsl2 yanlış bilmiyor isem onun kabloları yukarı sokaktan geliyor benim ise yukarda resimdeki gibi yakın yerden geliyor. Bundan önceki firmamda çağrı merkezi çalışanları hattımda dalgalanma var dedi portta sorun var bence.

İnşallah bakalım hala cevap bekliyorum.

Dediğiniz gibi portunuzda sıkıntı olabilir yada ankastre kutunda olabilir

1 Beğeni

Merhabalar, @ByCaptan bu konuda ben size yardımcı olabilmek istiyorum. Hizmetinizi detaylı bir şekilde inceleyelim. Ulaşabileceğiniz maksimım hız değerlerini arka planda kontrol edelim ve istediğiniz takdirde +10 Tl vererek daha yüksek hızları kullanabilir misinizi kontrol edelim. Bana müşteri numaranızı bu durumunuuz detaylı anlatarak özel mesaj üzerinden iletir misiniz?

3 Beğeni

Arkadaşlar sorun çözüldü çok ümitsizdim yükselmez diye ama sağolsun @EFG sayesinde Değerlerim yükseldi Tekrardan Teşekkürler. Not: Hız testi wifi ile yapılmıştır.

Screenshot_8

1 Beğeni

Dediğim gibi 75-80 mbps aldınız.
Keyifli kullanımlar dilerim,
:slight_smile: @TworA

1 Beğeni

Kablolu 65-70 mbps alırsınız @ByCaptan

1 Beğeni

Kablo ile test yaptım 71Mbps alıyor.

Süper :smiley::+1:
Keyifli kullanımlar,

2 Beğeni

o arkadaşını TurkNet 'e geçir yazık 24 mbps alıyor bari o da 75 mbps falan alsın.

1 Beğeni

2 senelik taahhüdü imzaladı yanlış bilmiyor isem aylar önce. Bitince oda geçecek gibi benim hızları görünce kafası karıştı :smiley:

aynen iyi olur onun için

1 Beğeni

@atagul98

ve bu yorumum da o durumda ki değerlere göre yorum yaptığımdan dolayı alamayacağını söyledim ki arızası giderildikten sonra düzelmiş. çünkü farklı bir portta olduğun söylüyor sorunun ve farklı bir porta alınmış doğal olarak iyileşme söz konusu olabiliyor. Bu, sayede farklı bir porta atandığı için SNR veya diğer değerlerin de iyileşme söz konusu olabiliyor.
@ByCaptan Sizin adınıza sevindim. Keyifli kullanımlar dilerim. :slight_smile:

2 Beğeni

Hız yükseldikten sonraki Hat değerlerini atabilir misin ?

Teşekkürler efendim sağolun.

Snr sınırda ama modem stoklara gelsin hat değerlerimi bakıp yeni modem de ona göre düşürecem hızlarımı. Şuanda kesilme sorunu filan yok internetimde. Modem stoklara ne kadar sürede giriyor bu arada bilgisi olan var mı?