Modem hat değerleri ve hız yükseltme veya dusurme

Günaydınlar kolay gelsin ben yeni abone oldum TurkNet 'i üç gün oldu kullanmaya başlayalı şimdi modem hat degerlerime baktığımda sorun yok gibi gözüküyor ama bazen pkts hatası çok veriyor ben şimdi modem hat değerlerimin görselini buraya koyacağım modemde en yüksek hız 90 mbps gösteriyor ama benim aldığım hız 50 mbps hız testi yaptığımda 47 mbps hız çıkıyor bana fikir verebilecek var mı ben hızımı yukselteyim mi dusureyim mi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

@tnetwork @moderators

Dsl de bağlantı hızından 3/4 Mbps düşük almanız normal. hat zayıflamanız düşük snr margin değeriniz iyi. paket düşürmenize gerek yok fakat 75 Mbps paket deneyebilirsiniz.

Merhaba, Böyle bir hat üzerinden daha yüksek hızları alabilirisiniz ama 89 alamazsınız hattınız kopar, snr margin 8 çektiklerinde o kadar hız alırsın.

Uyarı : Bu modemi kullanan müşterinin rızasında hat yükseltmesini yetkili arkaraşa yaptırmıştım ama modem o hızları stabil şekilde alamadığı için tekrar eski haline döndürmek zorunda kaldı. İyi bir cihaz aldığınızda denemeniz daha iyi olacaktır

Pkts hatası çok.alirmiyim hızımı 75 cikarirsam veya 70 veya 65 60 cikarsalar gene sorunsuz çalışır mı internet ben biraz artırmak istiyorum hızımı destek kaydı açtım Hattimin kaldiracagi 60 65 70 75 mbps hangisi uyarsa hıza ceksinler bir deneyeyim bakalım…

Hat değerlerinize bakarak modeminizin muhtemelen 65-70Mbps dolaylarında bağlantı kurabileceğini tahmin ediyorum. Tam 75Mbps almanız mümkün olmayabilir bu değerlerle, ama dediğim gibi modeminiz daha düşük bir hızda bağlantı kuracak ve herhangi bir soruna yol açmayacaktır diye düşünüyorum. Paket hatalarına da eğer internetinizde herhangi bir sorun yaşamıyorsanız (oyunlarda paket kaybı, sebepsiz hız düşmeleri vs. gibi) kafayı takmanıza gerek yok. Hat değerleriniz sağlıklı görünüyor.

Yine de ben sizin yerinizde olsaydım ne hız aldığımı tam olarak bilebilmek için 50Mbps kullanmaya devam ederdim, tercihinize kalmış.

Bende biraz kararsız kaldım bu hizdami kalsam yapabilseydim kısa yükseltsem mi diye 60 mbps cekerlerse veya 65 mbps gene sorun yaşamam sanırım neyse bir dener dediğin gibi olmadı eski hizima geri dönerim teşekkür ederim fikirleriniz düşünceleriniz icin

50 mbps hızda kalmaya karar verdim sizin dediginiz gibi biraz kullanıp göreyim bağlantımda şuan memnunum kopma ping sorunu vs yok ama arada pkts hatası alıyorum modeme girip baktığımda onun dışında hiç bir sorun yok

Ara hızlar profilde mevcut değil ya 50 olacak yada 75

1 Beğeni

Bu konu 18 saat sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.