Modem Değişimi Hakkında

Bugün görüşmesi aradığımda benim modemim Türk Telekom ekipleri tarafından desteklenmediğini söylediler şaşırdım kutusuyla beraber attım çünkü kimseyle doğru düzgün sağlıklı bilgi alamadım zte modemimle ilgili size tavsiyem en yakın zamanda Türk Telekom şikayet edip çalışanlarının ceza yemesini sağlamaktır çünkü verdikleri destek rezalet bıktık herkes yemin ediyorum sinir hastası oldu ipv6 konusunda

Hocam merhaba.

Tam olarak nasıl desteklenmiyormuş anlayamadım. Üzerinde TÜRK TELEKOM yazan bir modem nasıl desteklenmiyormuş? @EFG hocam böyle bir şey olabilir mi? Bu arkadaşımdaki zte h298a ile bendeki h298a görünüş olarak biraz farklı. Ondan mı acaba?
16484824371151911377171142223558|375x500
Bendeki bu.

Turk Telekom’un sağladığı 2 adet ZTE modem var. Biri H298A V1 model diğeri V9 model V1 model eski ürün artık tüketicilere sunulmuyor. V9 model veriliyor artık. İki model de IPv6 destekliyor ancak root gerekiyor iki cihaz için de. V1 modeline root atmak çok kolay ancak V9 için aynı şey geçerli değil. Çok uğraştırıcı. Ancak ikisi de destekliyor ve mümkün

1 Beğeni

Sizdeki V1 model yani kolay bir şekilde rootlanabiliyor.

Zaten rootlu ve ipv6 açık :slight_smile: Ama yenileseler iyi olur. Bunun ışıkları çok çirkin :sweat_smile:

V9 ile değiştirmeyin aman. Root işlemi çok zor

İpv6 tüm Türkiye’de aktif olduğunda zaten tüm ISS ler desteklemeyen cihazları mecbur değişecektir bence

Ben marka modeli verdim uyumsuz dendi çalışanlar eğitimsiz ve deneyimsiz pandemi yüzünden cihazı takip eden yok belli ki eğitimleri aksıyor böyle bir basit konuyu çözemiyorlar bile

Şuan ipv6 çalışan cihaz TP link C80 router değişecekseniz sorunsuz olarak çalışıyor.

1 Beğeni

Hocam tekrardan merhabalar. Ipv6 ile işim olmadığı için V9 olan modeme geçiş yaptım. V1 e nazaran performansı çok daha iyi. Çok memnun kaldım. Bilginize :blush:

1 Beğeni

Ben V1den de memnundum. Turk Telekomdan geçişte Archer C5v kullandığım için V9 a döndüğümde TP linkte yaşadığım kötü deneyimden dolayı ikisi de mükemmel geldi bana. Farkını göremedim ama doğrudur :innocent:

1 Beğeni