Modem değerlerine ne hız alırım?

Selamlar,şuan hali hazırda 35 mbpslik paket kullanıyorum,modem değerlerine göre alabileceğim max. sağlıklı hızı merak ediyorum,kesilme vs yaşamadan.Önceden 75 lik paketi denemiştim sadece 35 ve 75 lik seçenek sundukları için,hat kaldırmamıştı sürekli kesilmeler yaşayınca tekrar 35 e geçtim.50 lik paket neden yok,ya da varsa ben nasıl geçebilirim,geçmem sağlıklı olur mu kesilme yaşar mıyım,bunları merak ediyorum.Teşekkür ederim şimdiden.

50 ve 75 lik paketler kaldırıldı 100 luk pakete geçip hızınızı 50 ye sabitlettirerek kullanım saglarsiniz yada 100 luk pakette kullanıp modem ayarlarından kendinize uygun hızı deneyerek bulabilir o şekilde de kullanabilirsiniz.

Ben bu şekilde kullanıyorum kopma olmuyor birazda altyapiniza bağlı ama deneyerek en verimli sonuca ulasirsiniz

1 Beğeni

75 lik paket hala duruyor,50 lik kaldırılmış lakin destek kaydı açarak 50 lik paket istediğini belirtip bu hızı alanlar olmuş ne derece doğru bilmiyorum.Öncelikli olarak zaten 50 lik pakette değerlere göre bir kopma,dengesizlik olur mu stabilizasyon sağlanır mı benim için o önemli,yoksa maceraya hiç gerek yok.

35 mpbs lik pakette kalmanızı tavsiye ederim. Hattiniz bu değerler ile 50 yada 75 mpbs kaldırmaz. 50 mpbs lik pakete kayıt açıp geçiş talep etseniz bile kullanırken dalgalanma ve kopma gibi sorunlar olacaktır.

Bu değerler ile 50 mpbs lik pakete destek kaydı açıp geçiş talep etseniz bile hattınız stabil olmayacaktır. Dalgalanma ve kopmalar yaşanır. Zaten Teknik Destek departmanındaki arkadaşlar değerlerinizi görünce size benim söylediğim gibi dönüş sağlarlar

75 lik pakete geçerken hiç böyle bir uyarı yapmamışlardı akabinde kesilmeler başlamıştı,neyse ki 1 gün içinde tekrar 35 liğe geri dönüş yapabilmiştim.Şuan da download 30-40 arası almaktayım herhangi bir kesilme yok,demenize göre boşa macera aramaya gerek yok sanırım.

1 Beğeni

Estağfurullah, boşa macera aramak değil de. Teknik olarak mümkün olmayan, sıkıntılı olacak şeyleri zorlamak canınızı sıkar diye uyarılarımı yapmak istedim. Sizlere yardımcı olmak için buradayız.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim,maalesef 2021 yılına gireceğiz müstakil villada oturuyorum burada kablolar hala yukarıdan tel ile geliyor şaka gibi,mahalleye göre yine bu hız gayet iyi aslında,kablolar burada berbat durumda kendim alıp değiştirdim eve giren kablo olsun ev içi tesisat olsun önceden bu hızlarda yoktu,ama modem değerlerinde orada 54 mbps lik bir veri görünce acaba 50 ye kadar zorlasak stabil bağlantı sağlanır mı diye düşündüm.Herhalde stabil bağlantı için atanabilir max. hızın bir 10 mbps altında kalmak gerekiyor anladığım kadarıyla.