Modem 10 lu ip alıyor. ÇÖZÜLDÜ

Merhaba, bugün saat 20:30 civarlarında internetin gittiğini farkettim. Modem arayüzünü kontrol ettiğimde 10.255.17.xxx şeklinde bir ip adresi aldığını gördüm. İnternet bağlantısını bir kaç kez yenilememe ragmen bu şekilde ip almaya devam etti. Daha önce bu sorunu yaşayanlar olmuş fakat benim modem kurulumu veya kullanıcı adı ve şifreyi yanlış girme gibi bir problemim yok aniden böyle bir durum oldu. Abone numaram 895564 sorunu çözebilir misiniz?

Bedirhan Bey, modeminizi fabrika ayarlarına çevirip kurulum yapmayı denediniz mi ?

1 Beğeni

Cgnat ip havuzuna alınmışsınız.

CGNat ip havuzu 10.255le değil 100.xx ile başlıyor. 10.255li ipler genelde yanlış kurulum oluyor ancak @Bedirhan ayarları ellemediğini söylemiş. Destek kaydı bırakın ve modemi ellemeyin. Ekipler sorun hakkında ilgilenecektir.

1 Beğeni

Mehmetcan Bey’in söylediği gibi modemi fabrika ayarlarına çevirip yeniden kurulum yapınca sorun çözüldü. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

2 Beğeni

Sorununuzun çözümüne yardımcı olduğum için mutlu oldum. :blush: Ben teşekkür ederim. Iyi günler dilerim. :muscle:

5 Beğeni

Yaklaşık 2 ay önce modemde ilk 10 lu ip göründü.
Bir-iki gün sonra da 100 lü ip ye almışlardı. Ordan aklımda kaldı… :face_with_raised_eyebrow:

Bende hala 10.224.xxx.xxx ipli bir adres mevcut ancak bu sanırsam Türk Telekomun adresi ve menagament kısmında yer alıyor ve değiştiğini görmedim ve menagament kısmını kapatsam dahi internet yine devam ediyor (bu kısım ne işe yarar emin değilim ama bağlantı hep bağlı bu ip ye ) . TurkNet ise 172.xxx.xxx.xxx ile başlayan bir ipsi var bu hiç değişmiyor bende. Ayrıca bunların dışında her modeme reset attığımda veya kendi kendine sürekli değişen bir ip adresi de var bazen 31.xxx oluyor bazen 159.xxx oluyor bazen 212.xxx gibi farklı farklı ipler oluyor. Bana bunların ne anlama geldiğini anlatacak var mı acaba.

@Selcukssn in bahsettiği cgnat yani ip havuzu.Buradan bilgi edinebilirsiniz. Neden CGNat yapıyorsunuz?

1 Beğeni