Milyonlarca crc hatası

ya bu modem sorunlu yada hat sorunlu yada port sorunlu hat değerlerine gore bu kadar crc hatasi olmamasi lazımken neden bu kadar crc hatasi var direkten eve gelen kablodan sonra reçber cat6 ile direkt modeme bağli

Merhaba hat zayıflamanız biraz fazla isterseniz OİM üzerinden arıza kaydı açın kontrolünü gerçekleştirsinler.

1 Beğeni

Merhaba

Modem Tp link vr300 ipv6 açık olarak mı kullanıyorsunuz ?

hayır hocam 3 gundur kapali bir vaziyette kullanmaktayim

1 Beğeni

Merhaba daha önceden bir önceki yazılımı kullanmanızı istemiştim o yazılımda crc denemesi yaparsın.

Deneme yapmadan önce modemin ipv6 açıkken ipv6 adreslerin kopyasını aldıktan sonra eski yazılımda o adresleri elinizle girdikten sonra ipv6
açık mı kapalı mı diye test eder misin.

bash ettiginiz surumdsde ayni hocam hatta butun surumlerde ayni milyonlarca paket kaybi oluyordu ayrica ipv6 aadece son surumde calisiyor diger surumlerde calismadi

Modemin aynısı bendede var ama crc fazla yapmıyor. İnşallah düzelir.

DSL hat ayarlarında herhangi bir değişiklik yaptınız ise sebebi bu olabilir. :thinking:

1 Beğeni

hocam kablolamada sıkıntı var bence; çünkü upstream hat zayıflaması çok iyi ama downstream hat zayıflaması, upstream’a nazaran yüksek.

1 Beğeni

hocam saha dolabina tam 300 metre uzağim kablolamada sorun olacagini sanmiyorum.direkten gelen kablo ip gibi sallanmiyor bile ev ici cat6 ile duvarda hic sallanmayacak sekilde monteledim direkt modeme bağli

hocam broadcom eski ttnet modem ile kurdum snr margin yukseldi ama ulasilabilir hiz dustu ilginç

Sevgili arkadaşım, apartman girişi ankastreden evine kadar gelen kabloyu kaliteli bir kablo ile değiştirebilirsen ciddi bir iyileşme sağlayabilirsin.
Bu mümkün değilse hızını 50mbps ye düşürmelerini isteyebilirsin.

İkisinde de sorununun çözüleceğini düşünüyorum. Eğer kiracı değilsen birinci seçeneği düşün derim. Zira ben kiracı olduğum halde aşağıdaki ankastreden modemime kadar 54metre Reçber kablo çekmiştim.

2 Beğeni

Birde aklıma sonradan geldi. Ben kablo çekmeden önce elime akümü, modemimi ve krone pensemi alarak ankastre başında modemimi takıp oradaki hat değerlerime baktım. Evdekinden çok daha yüksek bir hız gördüm ve bu hızı evime getirebilmek için kablo çektim. Ankastredeki değer önemli. İmkanın varsa oradaki değerlere bak.

1 Beğeni

Yeni cektiginiz kablo ile ankastredeki aldiginiz degerleri aldinizmi? Ve ankastreden kendi. Kablonuza nasil baglanti yaptiniz fotograf atarmisin ankastrenin rica etsem

Yükleniyor: ankastre2.jpg…

Yükleniyor: modem-daire.jpg…

modem değerleri ve ankastredeki fotoğrafları yükledim. bir gün birine lazım olabileceği hiç aklıma gelmediği için detaylı bir bilgi vermiyor, kusura bakmayın.

1 Beğeni

Yükleniyor: ankastre2.jpg…
bu fotoğraflar yüklenmemiş. birde sorunun cevabı olarak evet ankastredeki değerlere çok yakın değerler aldım. hatta ekran görüntüsünden çok daha iyi değerlere yükseldi. kablonun tek parça olması ve kaliteli olması çok önemli.
şöyle düşün bir zamanlar sadece alo demek için çekilen ve teknolojisi 1900lü yılların başına dayanan telefon hatlarından şimdi 100mbit internet geçsin ve bizi üzmeden bunu yapsın istiyoruz. :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba

Modem değerlerinin son hali baya fark varmı ?Resimler yüklenirken göndermeye basmayın biraz bekleyin ondan sonra gönderin

Ramazan usta ek olarak tesisat işiyle uğraşıyor heralde :grin:

3 Beğeni

Tesisatçı değilim, isim koymak gerekirse meraklı diyelim. Yakın zamanda fibere geçtim.
Şunu söyleyebilirim ki 15-20 yıllık kablolara internetimi emanet etmedim ve karşılığını aldım.
Neredeyse hiç kopma olmadı. Yıllardır kullandım, hiç sorun yaşamadım.

1 Beğeni