Mikrotik routere tp link vc220 g3u köprü/mesh

Merhaba mikrotik router var bu zaten router görevi görüyor sinyali az olduğu için tp link vc220-g3u modemi buna kablo ile veya kablosuz bağlayıp sinyali arttırmak istiyorum 1 haftadır yapamadım mikrotik arayüzüne winbox ile girdim routeros kullanıyor dhcp köprü wan vs yaptım ama olmadı. İşten iyi anlayan varsa deneme yanılma yapmadan anydesk ilede bağlanabiliriz modemsel birr sorun olabilir mi bilmiyorum tp link ttnetin modemi

Ttnet modemi kısıtlı olarak geliyor. Bağlantılarında WAN girişi varsa olabilir. Tp link modemin wan ayarlarına gir . Ekle bas, wan bağlantısını pppoe yerine dinamik ip yaparsın. Mikrotik ip adresinlerini kendi ayarlar. Mikrotiğe girip kaç ip atadığını bakarsın o adresle modem arayüzüne girersin.

Mikrotikten lan girişinden tp link wan girişine kablo takacasın. Umarım işe yarar.

Merhaba teşekkür ederim sürecin öyle işlediğini biliyorum ama 2 3 tane ip buldum tek tek denedim yapamadım birinde bağlandı 2. Modemden 1.nin arayüzüne girdim ama interneti getiremedim sorun 2 taraflı olabilir gibi veya otomatik ben yapamıyorum. Tp link modemi iyi mesh wan router özelliği var anlayan varsa özelden yazabilir veya ekran atabilirim + anydeskte olur

Merhaba vc220 ye giden kabloyu önce bir bilgisayara takıp kontrol edin. Sorunsuz çalışıyorsa vc220 ile ilgili sorununuz vardır, tekrar aynı sorun varsa mikrotik tarafından bakalım. Eğer sorunsuz çalışırsa vc220 yi

veya köprü modunu deneyin.

Mikrotik verdiği adresle _ tp link verilen adres farklı oluyor.

Burdaki sayı farklı diye yapıyor sanırım.

Bu tp link dhcp sunucu ipi bide wan kısmı var oraya birsey yapılması lazım mı yoksa buraya mı statik dinanim vs orda var(wan ayarları)

Anladığım kadarıyla mikrotik’i mdeme bağlayıp internete çıkış yapmak istiyorsun. Mikrotiktiği quick setup kısmında Home AP olarak yapılandırabilirsin kolayca.

Anladım sıfırdan ne yapmam lazım arayüzleri atmıştım 1 ayar yerine 2 3 ayar gerekebilir dhcp kapatma wps kapatma köprü modu ip ve başka birseyler daha olabilir. Mikrotik ana modem ve tp link ekranlarını hocama atmıştım bidaha atabilirim hangi ipi neyi nereye yazmam lazım aşamalı maddeli şekilde anlatılsa daha kolay yaparım

TP-Link ayar yapmana gerek yok zaten lan portundan Mikrotiğe IP ataması yapacaktır. https://www.youtube.com/watch?v=pOS_R12V2PU bu videoda mikrotik kurulumu var.

Anladım denemedim yapamadım tp linkle ilgili olabilir mikrotik ile işiniz yok diyor servisi aradım 2 3 tane ip var hangisi bide onuda çözmüş değiliz daha