Merhablar. Sorunum çözülmüş mü?

Öncelikle merhaba efenim. TurkNet 'e geçiş yaptım mağlum internet sağlayıcısından lakin bir problem var. TurkNet kurulumuna gelen arkadaş dedi ki; senin modemin adsl biz sana vdsl sağlayacağız. Bu modemde internet alamazsın ve kendi yanında getirdiği modemi denedik beraber. Onda da bir sonuç alamadık. Sonra aşağıya ankastre kutusuna taktık o modemi ve yine bir sonuç alamadık. Arıza kaydı oluşturuldu gerekli turktelekom ekiplerine haber verildi.Şimdi bana gelen destek mesajında sorunum çözülmüş mü yoksa hala sorun devam mı ediyor. Ona göre bir sürü paraya kıyap vdsl modem alıcam. TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden gelen mesajı paylaşıyorum sizlerle.2. resimde upload ve download mevcut hızımın verileri sorunumun çözüldüğünü gösteriyor olabilir mi acaba?

edit: hattım henüz aktive değil bu arada
edit2: modemi vdsl olan bir arkadaşım sayesinde yarın deneme yapacağız.

Aktivasyon tamamlanmamış sorun devam ediyor.

peki şu an ne yapmam gerek. 2 haftadır internetim yok ve derslerimi kaçırıyorum.

An itibariyle yeni modem aldım ve Dsl ışığı yanmıyor. Sorun hala devam ediyor. TT ekiplerinin insafına kaldık. Sanırım abone olmadan fesih ettireceğim.

Hocam @Murat042 an itibari ile yanıp sönen dsl ışığım var ama sabit değil

İnternet kulanıyorsanız ışığın yanıp sönmesi sorun değil. Bazı modemlerde sürekli yanıp sönüyor veri akışı olduğu zamanlarda

yok hocam hiç yanmıyordu sorun buydu zaten dsl ışığı hiç yanmıyordu şu an sadece yanıp sönüyor 30 saniye de bir

DSL olmadığı için ışığın öyle yanması normal. Modem ara ara sinyalin olup olmadığını kontrol ediyor. Destek kaydınız açık ise oraya not olarak DSL ışığı yanmıyor şeklinde belirtebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam gün içinde sonuç alamazsam modemi tekrar ankastreye takmayı deneyeceğim. TT ekiplerince hallolucağına inanmıyorum.

1 Beğeni