Merhabalar

Merhabalar yaklaşık 10 gün önce TurkNet 'e geçtim normalde tarifemin 35 mbps olması lazımdı telefonda da öyle konuşuldu sitede de öyle yazıyor(Screenshot by Lightshot) fakat bir hatadan dolayı 16 olarak kaldı tamam dedim bekleyelim çünkü YAPA altyapısı gelecekti 2 gün önce santralde çalışma tamamlandı diye mesaj geldi upload hızım yükseldi download hızım hemen hemen aynı kaldı 16 mbps yi geçemiyordu.Ve dün oluşturduğum destek kaydına en fazla 16 mbps olabilir dendi.Niye böyle acaba?Benim o zaman TurkNet 'te durmam için hiçbir sebebim kalmıyor.

Hüseyin Bey, Merhaba lütfen TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’e girip “teknik bilgiler” kismindan SS atar mısınız?

Screenshot by Lightshot buyrun

Modem hat değerlerinizi de atabilir misiniz lütfen ?

Screenshot by Lightshot buyurun

Hüseyin Bey, hat zayıflamaniz çok fazla. SNR değerleriniz tam risk sınırına oturmuş durumda.
Interneti prizden mi, yoksa dışarıdan cat6 kablo üzerinden mi alıyorsunuz?

prizden alıyorum splitter vs. kullanmıyorum

Prizden internet aldığınız için hat zayıflamaniz baya artmis durumda. Prizden internet alınmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü hem priz içindeki materyaller bazen direnç oluşturup hat zayıflamasını yol acıyor. Hem de prizden internet almak demek oda sayısı kadar ek demek malesef.

Ne yapmamı önerirsiniz acaba?Evin önünde küçük bir kutu var sanırım o internet kutusu
(az önce türknetten mesaj geldi Screenshot by Lightshot bu şekilde yazmışlar)

Binanızın girişinde bir ankastre kutusu olur ve bunun içinde internet kroneleri mevcuttur. Sizin kroneniz aşağıdan paralel bağlantı yapıldığı için bellidir zaten ama, eğer kronenizi bilmiyorsanız bir elektrikçiden yardım alıp, ankastreden dairenize kadar eksiz bir şekilde cat6 kablo çektirebilirsiniz. Lütfen cat6 kablo cektirdikten sonra splitter kullanmayın yada kabloya hiç bir şekilde ek yapmayın.

Peki TurkNet Screenshot by Lightshot bana bu tarz bir mesaj gönderdi cat6 kablo çeksem fayda eder mi? çünkü 300 350 metre ileride oturan arkadaşım 75 mbps internet alıyor

Hüseyin Bey, extranet üzerinden altyapı sorgulaması yapıp çıkan sonucu buraya SS olarak ekler misiniz lütfen?

Screenshot by Lightshot :smiley: TurkNet niye 35 mbps olarak verdi ki bana hatta 35 mbps paket değişikliği olarak gözüküyordu tıkladığımda ise altyapı YAPA çalışmam olduğu için bu işlemi yapamayacağımı söylüyordu sistem.

Bu sorunun sağlamasını şöyle yapabiliriz Hüseyin Bey, extranet üzerinden aynı binada başka dairw numarası girerek sorgulama yapın. Çıkan sonucu tekrar buraya ekleyin lütfen.

Her dairede benimle aynı sonuç çıkıyor.Hadi diyelim TurkNet sisteminde sorgularken hata oluştu fakat müşteri hizmetleri de bana 35 mbps olacağını hatta 10 tl fark ile 75 mbps ye kadar çıkabileceğimi söylemişti.Eğer 16 mbps alacaksam zaten TurkNet 'e geçmezdim.

Anlıyorum bölgenizde ki YAPA çalışması tamamlanıp yapa ya geçirilince hızınız 100 mpbs üzerinden kısıtsız olarak verileceği için o değerleri alabilirsiniz diye düşünüyorum. Ancak bunu net olarak öğrenmek için kayıtsız olan bir telefondan TurkNet’i arayıp bilgi alın.

Screenshot by Lightshot böyle bir mesaj geldi 2 gün önce o gün vardı çalışma sabah erken saatlerde geldi bende şaşırdım bu kadar hızlı beklemiyordum diye fakat hızım fark etmedi donanım haberde ve TurkNet teknik destek hala devam ettiğini söylüyor YAPA ya geçişimin bu mesaj yapaya geçtim demek değil mi?

YAPA ya geçişiniz devam ediyor diye bilgi verildiyse hala öyledir ki profiliniz de hala VAE görünüyor.

umarım dediğiniz gibi olur teşekkürler yapa işi çözülünce cat6 kablo gerekli olur değil mi?

YAPA ya geçişiniz tamamlandığı zaman oluşan hat değerlerinizi atarsaniz yeniden yorum yaparım.