Merhaba arkadaşlar hat değerlerimi anlayan biri değerlendirebilir mi hat dowload degerlerim zayıf gibi

Şu siteden adresinizi sorgulayıp atabilir misniz ? ona göre yorum yapalım https://goknet.com.tr/internet-altyapi-sorgulama/

1 Beğeni

faturanızda yazan doğru adresi girdiğinize emin misiniz ? Çünkü sizde hiç altyapı gözükmüyor şu an. Yeşil satırlar olması lazım normalde.

1 Beğeni

evet normalde bolgemde port dolulugu gözüküyor daha once internet bağlatmak istediğimde bolgenizde boş port sorunu yasıyoruz denmişti ve kiracılarım evden cıkınca hemen onlarınkini kendime baglattım o sekilde internet bağlatabildim türknetin sitesindede sorgulayınca altyapınız yok diyordu olay bundan ibaret. bugun biraz araştırdım ve download hızımı 35 sabitledim yeni gorsel atıyorum bu down ve upload hızındada degerler bu şekilde acaba eski halimi iyi bu halimi

Hızını düşürmüşsün, hattın kararlılığı artmıştır, böyle sorunsuz kullanırsın ama iç tesisatı kontrol ettirsen iyi olabilir. Hat zayıflaman biraz fazla yüksek.

1 Beğeni

türktlekomdan interneti bağlamaya geldiklerinde ise o kapıdaki kutucugun durumu kotu dediler acaba buda hat zayıflıgını etkiler mi baya bi yıpranmıstı kutucuk yani onun icin dilekce yazıp yenilenmesini talep etmelimiyim

1 Beğeni

ve ekstra olarak su bilgileride söyliyim port kutucugu hemen binamın onunde siyah kablolar var cat 5 galiba yagmur camurda sorun yaratmaz dediler siyah ustu zifli mi korunaklı kablo onu balkondan direk eve aldım ve cat 6 kabloya ek yaparak direk modeme bagladım bağlantımda bu şekilde kalitesiz birşey kullanmadım ama bana snr marjım ve hat zayıflıgım fazla geldi bu durumda değerler normal mi yoksa düsük mü nasıl bir yol izlemeliyim düsükse. 1. ve 2. arasında tercih yapacak olursam 1. gorseldeki hat durmum mu iyi yoksa 2. gorseldeki mi uygun

Reçber cat 6 kablo daha dayanıklı diyodu evine kablo çeken bi arkadaş.O siyah kabloya ek yapmadan direk kutuya bağlanmıyo mu cat6?Ek olunca kötü oluyo diyolar

1 Beğeni

Pek anlamadım karışık geldi bu arayüz de 1. Görselde 8-9 db,2. Görselde hız biraz düştüğü için 10-11 db gözüküyor.İkisinde de teorik olarak sorun olur diyorlar ama sorun olmuyor .Başka modemlerde 4 db kullanıp sorun bile yaşamayanlar var (temel değer 8).Bende 9-10 da kullaniyorum zaten kopmayacağını ve kalitesiz olmayacağını bilsem 2 ye düşürüp 30-40 daha alırım :sweat_smile:

Evet o kutunun durumu kötü olduğu için böyle olabilir, bir elektrikçi çağırıp kontrol ettirebilirsin, evine kadar yeni kablo çektirip onu Türk Telekom ekiplerinden bağlamalarını isteyebilirsin.

2 Beğeni

knka bu arada o sekidede olur ama kabloyu cok uzatmak lazım bide bizim adsl di onceden telefon kablosunu cekmek icin bi tesisat yapmıslar bizim kata fakat oradan cat6 kabloyu bile alamadım boru tıkanmıs ugrastırıcaktı he bu arada evin icine ztn cat 6 dosedim belki onu direk portada baglayabilirim ilerde suanlik iyi kullanıslı oldu bi sorun yok bakalım belki fiber gelir :smiley: tesekkurler

knk dedigin gibi eger altyapı iyise yani bina tesisatıda iyise zaten 6 8 arası normal değerler diyorlar yani snr margin degerleri 6 da olsa kopya yasamıyorsan sorun yok oda altyapı ve evin tesisatıyla alakalıymıs saha dolabı uzaklıgı vs etkenlermiş ben hızımı geri 42 ye kadar yuıkselttim ve soylede bi durum varmıs altyapım 75 mpbs kadar destekliyormus download indirme hızında kadın paket yaptı 75 lik fakat dedim ki benm modemde max hız 41 42 geziyor sorun olmaz mı kadında cok bilmşiyordu musteri temsiilcisi geri 50 yapamıyorum dedi tamam deidm 75 yap suanda bi sorun yok yani diyorlar ya hani max veri oranın destekledigi kadar paket alabilrsin hikaye onlar knk altyapın iyise 100 de yapsan bisey olmuıyopr zaten alıcanı alıyosun benimde altyapım iyi gibi sadece port değisikligi icin yazacam durumu cok kotu gelip yapmazlarsa kendim yenilicem hepinze tekseekur ederi yoprumlarınız icin vjus sanada tesekkurler dostum

Selamlar @corleone, boş port olmaması durumunda altyapı yok bilgisi veriliyor. Port durumu anlık olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bizden hizmet almıyorsanız geçiş olarak abonelik başlatmanız durumunda port sorunu yaşamayacaksınız :blush: