Maksimum Verimlilik Adına Yapılabilecek En İyi Modem Arayüzü Ayarı?

Merhaba, iyi forumlar

Ben Bilgisayarıma 802.11ax (Wifi 6) Çekim gücünde Wifi Adaptörü Bağladım. Yakın zamanda modemimi de değiştirdim, Wifi 6 Özellikli Modem aldım. İndirme hızım 5Ghz Kanalında Her yerde 60-65 Mbps arasında dönüyor. normalde modemim 5Ghz bandında 1201 Mbps, 2.4Ghz Bandında ise 574 Mbps. Paketim Özgür 100 Fakat Bina Altyapım 93 Mbps. İnternet hızımdan şikayetçi değilim fakat maksimum verimlilik ile kullanabilmek için, önerebileceğiniz modem arayüzü ayarı var mıdır acaba?

1 Beğeni

Wifi kanalını değiştirebilirsin,bant genişliği 80-160 mhz mi kontrol edebilirsin, yüksek iyidir, antenlerin yönünü değiştirebilirsin.

1 Beğeni

Burda önemli olan paketin veya altyapı sorgulaman değil,modeme ne kadar hız geldiği.Bunu da modemin arayüzünden xdsl veya dsl istatistikleri veya hat değerleri yazan bölümde görebilirsin.Wifi 6 da bahsettiğin gibi 100 mbps hıza ulaşabilirsin ama senin modemine o kadar hız gelmiyor belki.Dediğim bölüme girip ekran fotosu alıp buraya atarsan büyük ihtimalle modemine en fazla 65 mb geliyor.Kabloluda 100 e yakın wifi de 60 falan alıyosan o zaman @justVDSL hocamın dediği ayarları ve internetten araştırarak bulacağın bilgileri kullanabilirsin.

1 Beğeni