Maksimum hızı almak istiyorum

Merhabalar herkese kolay gelsin. benim download hızım maksimum 57 mbps gösteriyor modem arayüzümde. ekran görüntüsüde atacağım görürsünüz orada. ama paketim 35 mbps. destek talebinde bulundum TurkNet 'e onların bana verdiği cevapda alt yapındaki bakır kablo tt ye ait olduğu için maksimum hızın 38 mbps ye kadar verebiliyoruz dediler.
benim modemim asus dsl ax82u modem ve router destekli wifi 6 yeni nesil modem olduğu için hat değerim 57 mbps ye kdar çıkıyor hızım. snr marjin düşürünce 57 mbps hız değeri gösteriyor ama 35 mbps hızı geçmiyor speed test yapınca. rica etsem hızımı 50 mbps ye çıkartırmısınız bütün sorumluluklar bana aittir siz sadece bana 50 mbps’lik hız verin ben snr marjin ayarını düşürüp 50 mbps’lik hızımı rahat bir şekilde kullanacağım herkese kolay gelsin

Hat zayıflaması yüksek gözüküyor snr marjinde 10 un altına düştüğünde muhtemelen kopma yapıcaktır dsl kablonu değiştirip kontrol etmeni öneririm

Merhaba, hat zayıflamanız yüksek ve şu anda aldığınız hızda gayet normal. İnternet hızınızı 50 MBPS’ye yükseltirseler büyük ihtimalle kopmalar hatta internete bağlanamama gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Saha dolabına uzaklığınız kaç metre?

1 Beğeni

520 metre saha dolabına mesafesi.
modemimde snr marjin ayarını düşürüyorum ama hiç etki etmiyor ki etse işte

modemim asus dsl ax82u snr marjin ayarlarında en düşük -6 ayarı var ona çekiyor maksimum hız 57 mbps gösteriyor ama hız testi yapıyorum 35 mbps yi geçmiyor sorun orda işte

Sizin profil bilginiz büyük ihtimalle yine 50/8 şeklindedir ama mesafeden dolayı zayıflama mevcut buna istinaden belirlenmiş bir servis verilebilirlik hız sınırlaması mevcut olabilir. Bu durumda sizin hız profiliniz 75 bile yapılsa alabileceğiniz hız yine 38 mbps i geçmeyecektir. Aynı sorunu ben şu an yaşıyorum. Modem ara yüzünde maksimum buluşma hızı 68-70 mbps olmasına karşın hiç bir şekilde 40 mbps in üzerinde bir hız testi sonucu alamıyorum. Sebebi de servis verilebilirlik. Adres sorgusunda çıkan hızdan daha fazlasını bu hat değerleri ile maalesef alamayacaksınız. Not: Benim de altyapı sorgu sonucum 40 mbps olarak görünüyor modemde buluşma hızım şu an 50 mbps ama sadece sabahın en erken saatlerinde 42,5 mbps hız alabildim.

3 Beğeni

Bakır kablonun zararları işte herşeyden nem kapıyor fibere keşke herkes ulaşabilse

1 Beğeni

8 snr değerinde rahatlıkla 50 alabiliyor. 8 snr altına inebilirse 50 üstüne rahatlıkla çıkar. 50 veya 75 mbps paket tanımlaması yapılması gerekli.

Hat değerleriniz nasıl ?

hat değerlerini attım ekran görüntüsü var paylaştım bakın isterseniz

Hat değerlerim bu şekilde

1 Beğeni

Snr 8 değeri fazla. Size rahat 15 Mbps daha verebilirlerdi. Vermemiş olmaları garip.

@Baran hat değerleri 50 rahat kaldırıyor ama 50 Mbps vermemişler.