Laptopun kötü Wifi'si

100mbps internet kullanıyorum TurkNet ile ilgili herhangi bir sıkıntım yok fakat laptopum çok eski olduğu için Wifi’si aşırı kötü eskiden idare ediyordum ama gün geçtikce kötüye gidiyor saniyede bir wifi bağlantısı kopuyor aç kapa yapmak zorunda kalıyorum sürekli ping çıkıyor ve 4mbps fln alıyorum telefonumda böyle bir sıkıntı yok bunu nasıl çözebilir en azından nasıl azaltabilirim?

Selam, sadece tek bir cihaz da oluyorsa. Şunları deneyin:
Güncel bir LAN Driver kurun.
Cihazınızın, Wi-Fi kartını değiştirebilirsiniz. (duruma göre)
LAN kabosu ile bağlanın.

LAN Driver sadece Ethernet kablosu için bir Driver mı acaba çünkü modem biraz uzakta olduğu için kablo çekmem biraz zor o yüzden Wifi ile bağlanmak zorunda kalıyorum LAN Driver indirsem Wifi’ye etkisi olur mu?

“Yani Wi-Fi kartınızın driverını da indirip kurun, Ethernet ile bağlanacaksanız onun da driverini kurun” diye ekleyeyim.

Amazon’da 20-40$ arası değişen Wifi kartları var. Bütçen varsa onlara bir göz atabilirsin sanırım.

Wifi kartımın ne olduğunu nerden öğrenebilirim acaba?

Onlara bi göz atacağım.

Laptop’unun tam modelini öğrenebilir miyim? Bi’bakalım. Olmadı en kötü USB kartlara bakarız.

image

image
Muhtemelen içindeki wifi kartı bu. Sağındaki portlarıyla solundaki montaj kısmının eşleştiği herhangi alternatif bir kartı alabilirsiniz. Satın almadan önce kasayı açıp kartın bu olduğundan emin olursanız daha iyi olur.

Kaynak-Device ID’yı arattırınca bu kart çıkıyor

1 Beğeni

5 g mi bağlantı yapıyorsun. 2.4 g le mi

Kartı sadece 2.4GHz destekliyor gözüküyor.

2.4GHz kullanıyorum. 5GHz’i bilgisayarımda modemimde desteklemiyor.

5 g le bağlanınca yavaşlıyor ondan sordum.

İlk mod değiştir . Ondan sonra bi dene

Güvenlik
Sürüm
Şifreleme
Mod

wifi kartı almak yerine kaliteli harici wifi almanızı öneririm

1 Beğeni

Daha iyi wi-fi adabtörleri var. Ama şunu diyim usb 2.0 olarak al. 3.0 desteklemez sende.

Modemde çok fazla ayar değiştim modemlik bi sıkıntı yok sıkıntı bilgisayarda.

böyle bir şey buldum ama işimi görür mü acaba amacım 50mbps almak falan değil sadece sürekli bağlantım kopmasın istiyorum hız o kadarda önemli değil şuanlık.

Bu ürünlerde bu kadar ucuza kaçmak pek anlamlı olmaz,almışken iyisini almak lazım.Ben wifi kartını yenilemenizden yanayım,görseli atılan kart yenilenirse ömürlük olur.Intel AC 3165 gibi bir kart hem 5 ghz destekli olur hem de işinizi uzun yıllar görür.