Kurulum

6 Mayıs’ta belgelerimin sisteme girişi yapıldı ve telefon ve internet basvurum açıldı. 8 Mayıs’ta müşteri temsilcisiyle konuştum 6 iş günü içerisinde telefon ve internet basvurunuzu tamamlamak zorundalar dedi türk Telekom için. Ertesi gün telefon basvurumun tamamlandığını internet basvurumun tamamlanması için türk telekom ile iletişimde olduklarını soylediler. Dün yasal sürecin 5. İş günüydü müşteri temsilcine konuyu anlattığında beni 2 dakika hatta bekletip üstüne bu durumu bildirmiş ve o anda türk telekomla iletişime geçilmiş 2 dakika sonra bana basvurunuzun aciliyetini bildirdik gerekenler yapılacaktır denildi. Bugün sabah oturduğum binanın ankastresine baktım ama etiketim yoktu bende tekrar aramak istedim aradığımda telesekreter tüm başvuruların tamamlandığını 48 saat içinde beni arayıp randevu tarihi talep edeceklerini söylediler. Kısacası turknetin gönderdiği kurulum ekipleri etiket yapıştırılmaması durumunda kurulum yapabilecekler mi? Teşekkürler.

Merhaba. Etiket olmadığında modem kurulumu gibi diğer işlemleri yapıp ayrılıyorlar.

Etiketleme ne kadar sürüyor

Evinde daha önce internet hizmeti almadım kablo çekiyorlar mi boşuna kurulum ücreti ödemek istemem.

İsteğe bağlı çekiyorlar. Kurulum ücretinin yanına metre başı 3.5 lira ücreti var.

Sitede kurulum ile ilgili yazdıklarını okuduğumda bina içi kablolama kurulum ücretine dahil eğer saha panosundan ankastreye gelen kabloda sıkıntı varsa metre başı ücret kurulum ekibine peşin verilir yazıyordu

Öyle olmaması lazım. Bina içi kablolamada metre başı 3.5TL

Pardon yanlış anlamışım. Bugün şöyle bir gelişme oldu. Kurulum ekibi beni aradı müsaitseniz yarın gelelim dediler. Bende tamam dedim ama ankastre baglantimi henüz türk telekom yapmadı dedim. Onlarda biz kurulumu yaptıktan sonra oraya anlaşılır bir etiket bırakırız türk telekom ekipleri bağlarlar dedi. Ama oturduğum yerde bulunan türk telekom ekipleriyle konuştuğumda TurkNet 'i sıkıştıracaksınız diyorlar.

1 Beğeni

Eğer ekip ankastreye kadar kabloyu getirip telekoma “Bunu bağlayın” derlerse kırmazlar.

Bu durumu turknetten yetkili birisine iletemez misiniz

Ne yazıkki böyle bir yetkimiz yok yalnızca yapmanız gerekenleri size söylüyoruz.

sıkıştırmanıza falan gerek yok. Etiketlemeye gelecek ekip aynı kişiler ise yani sizin bölgeye bakan ekip. “Bir daha size TurkNet i sıkıştırın bizim işimiz değil” gibisinden sözler söyler yada ima ederler ise onların isimlerini soyisimlerini isteyin. Onlar mesajı anlayacaklardır. Telekom ekiplerinin görevi ankastrede o kablo uçlarını belirlemek ve o kabloları saha dolabında aktif etmektir. Eğer TurkNet kurulum ekibi onlardan önce gelirse zaten ankastrede bu notu bırakıyorlar. İşini seven ve iş ahlakı olan telekom çalışanları bu bağlantıyı severek yapıyorlar.

2 Beğeni