Kurulum için Türkneti beklemek gerekiyor mu

Ben kendim ankastre bağlantısını yaptım dsl ışığı biraz yanıp sönüyor sonra gidiyor tamamen daha yanmıyor. Acaba hattım aktif edilmedi mi? Kuruluma hiç gelmediler ama henüz kendim aktivasyon işlemi tamamlandı diyince ve modem şifreleri verilince deneyeyim dedim

1- Hattınız VDSL’mi ADSL’mi.
Eğe VDSL ise modeminiz VDSL destekliyor mu ve VDSL’e göre mi kurulum yaptınız?

VDSL olarak başvurdum ben hattıma 35mbps ye kadar alabilceğim söylendi. Modemim vmg3312-b10b yani VDSL destekliyor diye biliyorum. Kurulum VDSL ye göre yaptım ama DSL ışığı sabit değil

OİM’den paket bilgilerim ve teknik bilgiler görüntüsünü paylaşır mısın?

Teknik bilgiler kısmı bende henüz açık değil. Yani öyle bir seçenek yok.
ama paket bilgilerini yükledim.

Açık değilse aktif olmamıştır. Kuruluma gelmemiller demişsin zaten, onlar gelip kablo bağlantılarını yapcak.

Kablo bağlantılaırnı ben yaptım ama deidğin gibi sistemden henüz aktif etmemişler sanırım mecbur beklicem ozaman. Bide bana 24 saat içinde randevu için arayacaklarını söyleyen bi mesaj attılar. 24 saat geçmesine rağmen aranmadım henüz fakat bu sabah mesaj geldi randevunuz iletilmiştir trarihi değiştirmek için şunu yazın vs… die ama kimse aramadı yani ne yapmalıyım sizce

Yaşadığın yer apartman mı yoksa müstakil mi? Ankastre dolabındaki kablo bağlantılarını kast ettim ben, onları yapacaklar.

Kurulum ekibi bu aralar gecikiyor. Biraz sabretmelisin maalesef.

1 Beğeni

Apartman. Bende onu yaptım zaten ankastre bağlantılarını yaptım kendim. Hani direk gelir belki die ama sistemden aktif etmediler sanırım benim hattımı henüz

DSL ışığı oturmadıysa hattın aktif edilmemiştir.

Tamamdır anladım teşekkürler. Genelde kaç gün içinde aktif oluyor. Birde sms geldiğini söylemiştim acaba onla ilgili bir sorun olur mu yani gelirler değil mi

TurkTelekom adının yazılı oldugu kabloyu takmış mı ankastreye ?

Aynen takmış bende onu benim daireden gelen kablo ile birleştirdim. Dsl ışığı yanıp sönüyor şuan.

Kabloyu alt regletemi takmış ekip ?

Aynen reglete takıp gitmiş Türk Telekom ama. TurkNet ten gelmediler yani