Kullanılan ADSL portu TurkNet Yapa'ya taşınır mı?

Arkadaşlar taahhütümüz 1 ay sonra bitiyor. Düzenli olarak altyapı testi yaparken 60 metre ilerideki dolabın aktif olduğunu gördüm ve boş port yok uyarısı aldım, TurkNet’ten aynı sorgulamayı yaptım ve port olmadığı için hizmet veremiyoruz uyarısını aldım. Halihazırda ADSL portum var, bu portu TurkNet’e taşırken bir sıkıntı yaşar mıyım? (TurkNet Yenibosna Yapa’ya taşıyacağım, santral 180 metre mesafede.) Port olan bir sokaktan kontrol ettiğimde aktif altyapıdısanız uyarısını alamıyorum. Eskiden aktif altyapıdasınız uyarısı çıkıyordu.

O bölgede artık YAPA üzerinden hizmet verilmiyor olabilir.Abonelik iptal etmeden TurkNet’e geçiş yaparsanız portunuzu sizin için taşıyacaklardır.

2 Beğeni

Bunu müşteri hizmetlerinden öğrenebilirmiyim ? ve port dolu şuanda nasıl geçiş yapacağım :frowning:

Anladığım kadarıyla şu anda kullanmış olduğunuz bir aktif internet hizmeti var doğru değilmi?

1 Beğeni

Evet Türk Telekom ADSL kullanıyorum, hipernet daha yeni geldi buraya.

Tamamdır TurkNet abonesi olmak isterseniz size Türk Telekom tarafında ayrılmış olan portunuzu kaybetmeden aboneliğinizi TurkNet ’ e aktarabilirsiniz.Yani aynı port üzerinden hizmet almaya devam edebilirsiniz.

1 Beğeni

Buradan inceleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Oh be. YAPA hizmeti yoksa ne yapacağımı düşünüyordum, bir kaç yerde okumuştumda adsl ile vdsl port farklı diyorlardı içim rahatladı :slight_smile: Teşekkürler.

1 Beğeni

Rica ederim.Evet VDSL ile ADSL portları farklıdır.Örneğin Saha Dolabı / Santral üzerinde bulunan boş port durumuna göre hizmetinizde ADSL ise VDSL’ e geçiş yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Peki bu portlar şuan dolu gözüküyor, yani 60 metre ilerimdeki saha dolabına geçiş yapamazmıyım ?

1 Beğeni

Malesef boş port yok ise saha dolabını geçişiniz gerçekleştirilemez.Port durumları ne zaman değişiceği belli olmamakla beraber anlık olarak değişebilir.İsterseniz yeni port takviyesi için bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü’ne dilekçe bırakabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler, gene kaldık TT’nin insafına yani. Saha dolabını aktifleştirip müşteri toplamaya başladılar, dolaptan ses geliyor ancak sorgulamada çıkmıyordu. Sorgulamada çıktığında direkt dolu olduğunu gördüm :frowning: TT’nin insafsızlığı.

Saha dolabına hangi hatların bağlanacağına TT Proje Ekibi tarafından karar verilmektedir.TurkNet aboneliğinizi başlattıktan sonra boş port takibi için isteğinizi OİM üzerinden bildirebilirsiniz sizin için arka planda port takibi yapılacaktır.Port bulunduğu zaman size bilgi verilecektir.

2 Beğeni

Tekrardan teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için :slight_smile:

1 Beğeni

Rica ederim.Herhangi bir sorunda veya aklınıza takılan bir şey olursa bize yazabilirsiniz.

1 Beğeni

21 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.