Kopuk bağlantı

bağlantımda devamlı kopmalar var ve yaklasık 7 8 dk sonra tekrar geliyo belli bir süre sonra tekrar kopuyor bu devamlı böyle kablolarımı kontrol ettim bi sıkıntı yok gibi görünüyo modem arayüzüne girdiğimde ise pek birşey anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

modem arayüzüne girip xdsl istatikleri diye bi yer var oraya girip o kısmı atarmısınız

Selamlar @dante, rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

Sistem gunlugune tiklayin oradan dsl günlügüne tiklayin o kismi atin

Snr 8 db olarak ayarlayip denermisiniz

ayarlamayı bir şekilde yaptım sanırım fazla oldu ama ögrendimki snr ne kadar fazla olursa hızım o kadar azalır ve kopma sorunum kalmazmış bunuda bu furomlarda okudum ama sizin dediğiniz gibi 8 db olarakmı ayarlamam gerekiyor yoksa böylemi kalsın siz söyleyin ben sadece net kesilcekmi yoksa stabilmi onu gözlemlemek istiyorum ama sizin söylediğinizi yapacağım şu an ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkürler

nasıl ayarlıcam denedim ama değiştiremiyorum modemi tekrar mı resetlemem gerekiyor değiştirmek için bi program mı lazım ?

şuanlık böyle kalsın eğer kopma olursa yine iç tesisatınızı yenilemenizi öneririm bide asus modemlerde kronik crc hataları oluyor buda internette yavaşlama yada kopma olabiliyor ama yine eğer kopma olursa iç tesisatınızı yenileyin.