Kopma ve hız dusuklugu hk

Merhaba, yaklaşık 1 haftadir TurkNet ile ilgili bazı problemler yasamaktayım. Konu hakkında yorum yapabilmeniz amaciyla hat değerlerinin fotoğrafini iletiyorum. 1 ay önce yaklaşık 68 Mpbs hız alabiliyordum kopma yasamadan ama son zamanlarda sürekli hattan düşüyorum. Gün içersinde 20 kere yaşanıyordur bu durum. İnternet erişimi sağladığında 1 saat içerisinde yaklaşık 1 milyon crc değerine ulaşıp yine hattan düşüyorum. 1 ayda ne değişmiş olabilir bütün değerler aynı gözükmekte. Cozum önerisi olarak desteğinizi bekliyorum.

29.04.2020 hat bilgileri

Arıza kaydı kapatıldığında Teknik Durum Bilgileri

Hat Fiziksel Durumu : AÇIK

Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK

NmsHızProfil : VDSL2_79M_8192

Upload Çıkış Gücü : 9.4

Download Çıkış Gücü : 14.5

Upload Kapasite Hızı : 23768 kbps

Download Kapasite Hızı : 78580 kbps

Upload Mevcut Hızı : 8192 kbps

Download Mevcut Hızı : 66914 kbps

Upload Noise Margin : 19.1 dB

Upload Attenuation : 16.9 dB

Download Noise Margin : 7.7 dB

DownloadAttenuation : 21.8 dB

Güncel modem değerleri

Merhaba, sorun iç tesisat’da olabilir modemi ankastreye bağlayıp ölçüm yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili destek kaydınıza ne cevap geliyordu?

Sizin ilettiğiniz gibi ic tesisat denmiş fakat iç tesisat ile ilgili problem olmuş olsa hat değerlerinde örneğin line attenuation değerinin de artması gerekmez mi ? Hat değerleri bir ay önceyle birebir aynı hemen hemen

Line attenuation çok fazla olmasa da olması gerektiği gibi değil. Snr Margin sınırda. İç tesisat olabilir bir kontrol edin.

Eğer splitter varsa crc’yi o da yapıyor olabilir. Splitteri kaldırın

Splitter kullanmıyorum gelen kablo direk modeme bağlı. Ankastre de ulaşabileceğim bir noktada değil malesef

Kabloda ek varsa lehimle bağlayın. İç tesisat denildiyse eğer TurkNet ekiplerini de çağırabilirsiniz. 99 lira+metre başı 3.5TL ücreti var tabi isterseniz.

Apartman kablo konusunda biraz sıkıntılı gelen ekipler kılavuzla kabloları buattan geçirmek için uğraşır mi bilginiz var mi ?

Tanıdık elektrikçi hariç kimse uğraşmaz açıkcası sıvaüstü çekerler kabloyu.

1 Beğeni

Anladım hocam, teşekkürler destekleriniz için.

1 Beğeni